Digitalizace filmů „Místo pro energii“ a „Život řeky“ z roku 1983

Jihočeské muzeumAktuálněDigitalizace filmů „Místo pro energii“ a „Život řeky“ z roku 1983

Digitalizace filmů „Místo pro energii“ a „Život řeky“ z roku 1983

aktuálně

Díky finanční podpoře Skupiny ČEZ, které si Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích velmi váží, byla právě dokončena digitalizace filmů „Místo pro energii“ a „Život řeky“ z roku 1983.

Filmy byly profesionálně digitalizovány ve specializovaném pracovišti Krátkého filmu Praha, a.s.

Jedná se o velmi zajímavé filmové dokumenty, které přibližují krajinu před stavbou Jaderné elektrárny Temelín i s jejími historickými památkami.

Filmy budou prezentovány v rámci přednáškové činnosti Historického klubu při Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích, jehož členové svoji činnost zaměřují mimo jiné také na proměny jihočeské krajiny s památkami.

Filmy budou prezentovány na těchto akcích, kde se o proměnách krajiny na různých místech jižních Čech bude hovořit:

6. října  2014

Putování románovou a básnickou krajinou Prácheňska – II. část, hovoří Miroslav Obr

Začátek v 16.30  hod. v přednáškové aule Stavební průmyslové školy, Resslova ulice 2, vchod z Klavíkovy ulice, boční vchod. Akce i s promítáním potrvá cca 2 hodiny.

20. října

Členové klubu sami sobě, hovoří Jan Caletka

Akce Historického klubu jsou samozřejmě přístupné i zájemcům z veřejnosti.

Začátek v 16  hodin v přednáškovém sále v 1. patře Jihočeské vědecké knihovny, Lidická 1. Akce i s promítáním potrvá

cca 1,5 hodiny.

Mgr. Helena Stejskalová