Nákupní košík

Jan Solpera: Nadějný začátek se smutným koncem

KnihovnaE-shop publikacíMonografieHistorieJan Solpera: Nadějný začátek se smutným koncem

Jan Solpera: Nadějný začátek se smutným koncem

Krátká historie výstavby lehkého opevnění v jižních Čechách z konce 30. let dvacátého století.
K 70. výročí vyhlᚹení mobilizace z roku 1938 vydalo v roce 2008 Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích.
Brožž., 429 stran, bohatá obrazová a fotografická příloha, formát 165x230 mm.
ISBN 978-80-86260-86-0

Publikace je věnována vývoji opevňovacích programů v jihočeském regionu z doby před začátkem 2. světové války. Přináší informace o průzkumech, vyměřování, schvalování, budování, financování a nakonec i likvidaci jihočeských stavebních úseků. Na příkladu jednoho z nich je zde detailně, týden po týdnu, popisována veškerá činnost, která při opevňovacích pracích probíhala. Najdete zde životní příběhy několika důstojníků, kteří opevnění stavěli, i kapitoly dokumentující smutný osud těchto staveb v období Protektorátu.
Vydáno k 70. výročí vyhlášení mobilizace z roku 1938.

Už jste u nás nakupovali? Přihlašte se a nemusíte své údaje znovu vyplňovat.

Budete u nás nakupovat častěji? Zaregistrujte se.

REGISTRACE

Kulturní odpoledne na Tvrzi Žumberk doprovodný program