Nákupní košík

ZOBRAZIT KOŠÍK
Jiří Chvojka: Medaile českobudějovicka

KnihovnaE-shop publikacíMonografieHistorieJiří Chvojka: Medaile českobudějovicka

Jiří Chvojka: Medaile českobudějovicka

80,- Kč

Kniha Medalie českobudějovicka je publikací encyklopedického typu. Obsahuje přehledný výčet medailí, svátostek, reklamních žžetonů a dalších účelových známek dochovaných ve sbírce Jihočeského muzea i jiných institucí a soukromých sběratelů.
Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích, 2008.
Brožž., barevné a černobílé fotografie, 264 s., formát 250x250 mm.
ISBN 978-80-86260-96-9

Publikace obsahuje 260 stran převážně barevných fotografií doprovázených podrobným popisem, které  zprostředkovávájí čtenáři důkladnou představu o vzhledu a kvalitě zobrazovaného předmětu, včetně jména autora či zajímavých okolností vzniku dané medaile či známky. Obrazovou část knihy doplňují stručné informace o autorech a vydavatelích a seznam použité literatury.

V knize je obsaženo 340 barevných a 84 černobílých fotografií a kreseb. Více než polovinu publikace zabírají medaile a známky Českých Budějovic, větší soubory tvoří ještě památky z Hluboké nad Vltavou, Rudolfova u Českých Budějovic a Týna nad Vltavou. Nejstaršími uvedenými medailemi jsou českobudějovické a rudolfovské početní peníze z konce 16. století, nejmladší medaile pocházejí téměř ze současnosti.

Českobudějovicko v názvu publikace v sobě zahrnuje široké okolí krajského města – kromě medailí a známek budějovických zde nalezneme numismatické památky i z Týna nad Vltavou, Hluboké nad Vltavou, Borovan, Nových Hradů, Trhových Svinů, Kameného Újezda a dalších míst regionu.

Už jste u nás nakupovali? Přihlašte se a nemusíte své údaje znovu vyplňovat.

Budete u nás nakupovat častěji? Zaregistrujte se.

REGISTRACE

Botanická vycházka Vycházka