Nákupní košík

Obrázky ze starých Budějovic

KnihovnaE-shop publikacíMonografieHistorieObrázky ze starých Budějovic

Obrázky ze starých Budějovic

Město a krajina v kresbách Friedricha Blumentritta.
U příležitosti 750. výročí Českých Budějovice vydalo Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích
v roce 2015.
Vázaná vazba, 103 stran, formát 170x240 mm.
ISBN 978-80-87311-56-1

Publikaci lze zakoupit také na recepci Jihočeského muzea.

Friedrich Blumentritt patřil k významným postavám veřejného života Českých Budějovic na konci 19. a v prvních letech 20. století.
Přestože nebyl ve výtvarném oboru profesionálně vzdělán, byl vynikajícím kreslířem, který dokázal na svých obrazech zachytit dnes již
neexistující podobu Českých Budějovic, místa a objekty, jež v průběhu času změnily svou podobu.
Význam dochovaných a v této knize publikovaných Blumentrittových kreseb je ukryt zejména v jejich dokumentární hodnotě.
Tato kniha je po mnoha desetiletích prvním uceleným souborem vybraných Blumentrittových kreseb, předkládaným českobudějovické veřejnosti.

Už jste u nás nakupovali? Přihlašte se a nemusíte své údaje znovu vyplňovat.

Budete u nás nakupovat častěji? Zaregistrujte se.

REGISTRACE