Nákupní košík

Těstohrátky aneb Jihočeské lidové pečivo tradičně i netradičně

KnihovnaE-shop publikacíMonografieNárodopisTěstohrátky aneb Jihočeské lidové pečivo tradičně i netradičně

Těstohrátky aneb Jihočeské lidové pečivo tradičně i netradičně

Odborné texty: PhDr. Mgr. Marcela Macková
Vydalo Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích, 2017.
Vydání druhé, brožovaná vazba, 116 stran, barevné foto a obrázky v textu, formát 210x250 mm. Příloha CD ROM s video ukázkami.
ISBN 978-80-87311-83-7

Manuál tvarování lidového pečiva s nákresy a fotografiemi a přiloženým CD s video postupem těch nejkrásnějších ručních výtvorů jihočeských tvůrců (vánočky, ušaté a volarské koláče, pletené kynuté i smažené zvykoslovné pečivo....).
Obsah - kromě vlastních instruktážních kapitol - koresponduje se záměrem vydavatele: prezentovat jihočeské pečivo v historických souvislostech jeho dokumentace, v profilech nejvýznamnějších reperezentantů i ve významu tohoto společenského fenoménu ve chvílích všedních i svátečních obyvatel jihočeského regionu.

1. vydání publikace vyšlo jako neprodejný prezentační a metodický materiál Jihočeského muzea v Českých Budějovicích v prosinci roku 2015 (za podpory grantu MK ČR).

Už jste u nás nakupovali? Přihlašte se a nemusíte své údaje znovu vyplňovat.

Budete u nás nakupovat častěji? Zaregistrujte se.

REGISTRACE