Řemeslné a zemědělské nářadí a náčiní

Jihočeské muzeumSbírkyHistorickáEtnografieŘemeslné a zemědělské nářadí a náčiní

Řemeslné a zemědělské nářadí a náčiní

Sbírka obsahuje předměty a potřeby pro zemědělskou výrobu, péči o dobytek, dopravní prostředky a potřeby pro koňské a dobytčí zápřahy, nástroje pro podomáckou výrobu, nesmírně širokou škálu pracovního nářadí několika desítek lidových řemesel. Ve sbírce se nachází kompletní ševcovská, truhlářská, tesařská a kovářská dílna. Dále zde jsou rybářské a zemědělské nástroje, stroje a sedlářské výrobky. Významnou součástí sbírky je zařízení hamernické dílny, které je z velké části v expozici v Buškově hamru.

Dnes (Pondělí)

Zítra (Úterý)

22.1.2019

Mgr. Eva Kordová: V práci a vědění jest naše spasení aneb Co ještě nebylo řečeno a co vás ještě zajímá

Historická budova Jihočeského muzea v Českých Budějovicích, Dukelská 1
11.2.2019

PhDr. Anna Stodolová - Kudy z bludného kruhu násilí?

Historická budova Jihočeského muzea v Českých Budějovicích, Dukelská 1