Exkurze - Na Kočí břeh a Křešňovec u Žichovic

Spolky a klubyJihočeská pobočka České botanické společnostiExkurze a přednáškyExkurze - Na Kočí břeh a Křešňovec u Žichovic

Exkurze - Na Kočí břeh a Křešňovec u Žichovic

Datum konání:
20.6.2015

Odjezd vlakem v 8:03 z Plzně (8:05 z Českých Budějovic) do Žichovic (přestup v Horažďovicích-Předměstí na vlak směr Sušice). Sraz na žst. Žichovice po příjezdu vlaku v 9:29. Odtud půjdeme na vrch Kočí břeh s opuštěným zatopeným lomem, poté na vrchy Křešňovec a Bubečná a přes obec Čímice zpět do Žichovic. Ze Žichovic jede vlak zpět do ČB v 16:22 nebo v 18:22. Ze zajímavých druhů bude k vidění: Botrychium lunaria, Cephalanthera rubra, Epipactis atrorubens, Lathyrus hirsutus, Vicia lutea, Oxytropis pilosa atd. a možná i vzácnější teplomilné plevele (Bromus japonicus, Silene noctiflora, Adonis aestivalis, Veronica triloba, Euphorbia exigua aj.) – vede Radim Paulič. Exkurze je pořádána ve spolupráci se západočeskou pobočkou České botanické společnosti.

Odjezd vlakem v 8:03 z Plzně (8:05 z Českých Budějovic) do Žichovic (přestup v Horažďovicích-Předměstí na vlak směr Sušice). Sraz na žst. Žichovice po příjezdu vlaku v 9:29. Odtud půjdeme na vrch Kočí břeh s opuštěným zatopeným lomem, poté na vrchy Křešňovec a Bubečná a přes obec Čímice zpět do Žichovic. Ze Žichovic jede vlak zpět do ČB v 16:22 nebo v 18:22. Ze zajímavých druhů bude k vidění: Botrychium lunaria, Cephalanthera rubra, Epipactis atrorubens, Lathyrus hirsutus, Vicia lutea, Oxytropis pilosa atd. a možná i vzácnější teplomilné plevele (Bromus japonicus, Silene noctiflora, Adonis aestivalis, Veronica triloba, Euphorbia exigua aj.) – vede Radim Paulič.
Exkurze je pořádána ve spolupráci se západočeskou pobočkou České botanické společnosti.

Kontaktní osoba:
Jihočeská pobočka České botanické společnosti
Datum zveřejnění:
28.4.2015

Sdílet na FacebookSdílet na Google+Sdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

Kalendář akcí

Nejbližší akce

7.10.2018

Za mokřadními a lesními rostlinami do Svatotomášské hornatiny

Trasa: Lipno nad Vltavou – pravý břeh Lipna – Nové Domky – Medvědí hora – Lipno nad Vltavou