Letní vycházka s mykologem za houbami do okolí Pohoří na Šumavě

Spolky a klubyMykologický klubProgram a aktivityLetní vycházka s mykologem za houbami do okolí Pohoří na Šumavě

Letní vycházka s mykologem za houbami do okolí Pohoří na Šumavě

Datum konání:
6.8.2016 08:00

Místo konání:
Pohoří na Šumavě

Vycházka povede náhorní rovinou mezi Pohořím na Šumavě a Kamencem, nejvyšší horou Novohradských hor na území ČR.

V nadmořské výšce 900 – 950 m n.m. se tam střídají vlhké louky a sušší pastviny s vrchovištními rašeliništi, rašelinnými lesy a podmáčenými smrčinami. Z této oblasti je známa řada vzácných a zajímavých druhů hub.

Sraz: u zbořeného kostela Panny Marie Dobré Rady v Pohoří na Šumavě (48°36'14"N, 14°41'48"E) v 8:00.

Ukončení vycházky: na místě ranního srazu, mezi 16. a 18. hodinou.

Vede Mgr. Miroslav Beran, mykolog Jihočeského muzea.

Bližší informace (i včetně možnosti případného zrušení vycházky v případě, že houby neporostou) se objeví zde 10 dní předem.

Aktuální informace (27.7.2016):

Vycházka se uskuteční. Vzhledem k tomu, že povede přes zamokřená místa, doporučujeme holinky.

Je užitečné vzít si s sebou lupu. Sběr hub pro konzum se nepředpokládá.

Kontakt: priroda@muzeumcb.cz

Mykologický klub