Spolky a klubyMykologický klubProgram a aktivityLetní vycházka s mykologem za houbami do okolí Starých Hutí v Novohradských horách

Datum konání:
30.7.2016 09:25

Místo konání:
Staré Hutě

Vycházka povede sníženinou mezi Kuní horou (925 m) a Vysokou (1034 m), mezi obcemi Hojná Voda a Černé Údolí. V okolí Starých Hutí jsou častá podmáčená lesní stanoviště, která se střídají s vlhkými loukami.

V oblasti nebyl dosud prováděn systematický mykologický průzkum.

Sraz: na autobusové zastávce Horní Stropnice, Hojná Voda, na příjezdu autobusu z Č. Budějovic v 9:25 (odjezd z autobusového nádraží v Č. Budějovicích v 8:00, z Trhových Svin v 8:40, z Nových Hradů v 9:05).

Odjezd autobusu z Hojné Vody zpět do Č. Budějovic: 12:25 (přestup v N. Hradech, příjezd do ČB ve 14:45)

Vede Mgr. Miroslav Beran, mykolog Jihočeského muzea.

Bližší informace (i včetně možnosti případného zrušení vycházky v případě, že houby neporostou) se objeví zde 10 dní předem.

Aktuální zpráva z 20. 7. 2016:
Vzhledem k tomu, že v oblasti Starých Hutí spadlo od 11. do 14. 7. kolem 100 mm srážek, dá se předpokládat, že houby v termínu, kdy je vycházka naplánována, porostou. Potvrzujeme tedy, že se vycházka uskuteční. Povede přes zamokřená místa, a proto doporučujeme holinky.
Kontakt (pro event. dotazy): priroda@muzeumcb.cz

Mykologický klub