100 let Jihočeského divadla - Kabinet zázraků

VzděláváníAktuální nabídka100 let Jihočeského divadla - Kabinet zázraků

100 let Jihočeského divadla - Kabinet zázraků

Novinka

Program doprovázející od 1. 6. do 31. 10. výstavu, která přiblíží nejdůležitější milníky v rámci výročí 100 let historie Jihočeského divadla, 200 let jeho budovy, 70 let Malého divadla a 60 let samostatných souborů opery a baletu.

Edukační program s pracovními listy připravený ve spolupráci s pracovníky Jihočeského divadla k výstavě 100. výročí vzniku Jihočeského divadla. Náhled do historie divadla a jeho souborů doplní interaktivní ukázky divadelních profesí. Určeno zejména pro I. a II. stupeň ZŠ.

Ve dnech 16. 10, 17. 10 a 18. 10. od 8:00 - 9:45, a od 11:00 do 12:45 se uskuteční divadelní dílny které připraví a realizují lektoři z Jihočeského divadla Jitka Nejedlá (výtvarnice, scénografka) a Víťa Piskala (herec).

"Červenou Karkulku asi znáte. Ale co byste řekli na Červenou Karkulku  jako antické drama nebo jako sitcom? I takové může být divadlo. A můžete  v něm hrát právě vy! Pojďte si zkusit vytvořit svou verzi klasické  pohádky, dát jí vlastní jevištní podobu a uvést ji na prkna, která  znamenají svět."

Výtvarně-herecká divadelní dílna pro žáky a studenty od 11 let,  délka 100 minut, cena: 50 Kč

Odborný pracovník: Mgr. Lukáš Faktor, Mgr. Hana Hojerová, Mgr. Andrea Mašková, Miroslava Sloupová
Vzdělávací oblast: Umění a kultura
Začátky programů: dle otevírací doby muzea
Celková délka programu: 60 minut, divadelní dílna 100 minut
Cena: 30 Kč/osoba (pedagogický doprovod zdarma), divadelní dílna 50Kč
Objednávka edukačního programu: ZDE

Výtvarné potřeby pro edukační činnost dodává společnost KOH-I-NOOR HARDTMUTH, a.s., která je výhradním dodavatelem pro Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích.

FaktorL
14.5.2019

Dnes (Pondělí)

Zítra (Úterý)