Ceny pro vítěze soutěže „Středověk – doba ve které žil Mistr Jan Hus“

pro školy

V rámci soutěže, kterou připravilo Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích ve spolupráci s firmou Piatnik Praha s.r.o. k výstavě „Mistr Jan Hus a Kostnický koncil“ budou 24. 6. 2015 v 11.00 hodin v prostorách Jihočeského muzea v Českých Budějovicích slavnostně vyhlášeni výherci této soutěže, pro které firma Piatnik Praha s.r.o. připravila báječné dárky.

Vítězi se stali:

• ZŠ Máj II - 7.A
  • ZŠ Matice Školské - školní družina
  • Městská charita České Budějovice

Vítězové se mohou těšit na stavebnice, ze kterých byla vystavena celá výstavní expozice, zobrazující upálení Mistra Jana Husa. Tu je možné v Jihočeském muzeu shlédnout do konce tohoto roku. Výstava byla zapůjčena z Archeologického muzea v Kostnici a mnohé z modelů domů, které jsou součástí výstavy  je možné v německé Kostnici i dnes najít. Součástí výstavní expozice je hrací koutek pro malé návštěvníky. Ti si z muzea mohou odnést jako bonus figurku stavebnice Playmobil. Bonus významně sponzoruje firma Piatnik Praha s.r.o., zástupce firmy Playmobile na českém trhu. Soutěže, probíhající v rámci zábavného edukačního programu k této výstavě se mohou návštěvníci účastnit i o letošních prázdninách nebo v průběhu školního roku 2015/2016.

Výstava Jan Hus a Kostnický koncil vznikla v rámci projektu Jižní Čechy husitské a připojuje se tak k významnému výročí 600 let od Husovy mučednické smrti, které si v letošním roce  spolu s více jak 20 jihočeskými městy připomínáme.

Navštivte Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích, které vás zve na procházku za historií i za zábavou.

Hana Švejkarová
23.6.2015

Dnes (Čtvrtek)

Zítra (Pátek)