Den válečných veteránů - sbírka pro hrdiny

Bojovali na frontách i v odboji. Nyní je na nás, aby se na naše hrdiny a jejich příběhy nezapomnělo. Veřejnou sbírku se symbolem vlčího máku pořádá už sedmým rokem nezisková společnost Post Bellum. Připojte se ke sbírce, pomozte rozšířit tradici Dne veteránů a vybrat prostředky na zaznamenání a vyprávění příběhů válečných veteránů a dalších bojovníků za svobodu. Přispět dobrovolnou částkou můžete mj. i na recepci hl. budovy muzea (Dukelská 1, České Budějovice). Doporučený příspěvek je 30 Kč.

Přispět můžete jednoduše i ONLINE.

Kvítek vlčího máku, mezinárodní symbol Dne válečných veteránů, zakoupíte na mnoha místech po celém Česku v termínu od 1. do 30. listopadu. Seznam sbírkových míst se průběžně rozšiřuje na: https://www.denveteranu.cz/mapa/. Podporou sbírky přispějete také na fungování Centra pomoci Paměti národa, které se zaměřuje na přímou pomoci válečným veteránům a dalším bojovníkům za svobodu. Den válečných veteránů se slaví 11. 11. po celém světě. Jeho datum připadá na den ukončení první světové války. Vlčí mák, který je symbolem tohoto svátku, pokrýval tehdy hroby vojáků padlých na západní frontě. Bojovali za naši svobodu. Pojďme společně ukázat, že mají naší úctu! Zaplavme Česko makovými květy!

Tomáš Svoboda
1.11.2021

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek