Ocenění publikace Jihočeského muzea v soutěži Gloria musaealis 2013

aktuálně

15. května 2014 byly ve Sladkovského sále Obecního domu v Praze vyhlášeny výsledky dvanáctého ročníku Národní soutěže muzeí Gloria musaealis 2013.

Soutěž je vyhlašována ve třech hlavních kategoriích – Muzejní výstava roku, Muzejní publikace roku a Muzejní počin roku. Ve XII. ročníku soutěžilo celkem 61 muzeí a galerií z celé České republiky s 90 soutěžními projekty.

Na druhém místě v kategorii Muzejní publikace roku 2013 se umístilo Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích s publikací „Červená kniha květeny jižní části Čech“ autorů Petra Lepšího, Martina Lepšího, Karla Boublíka, Milana Štecha a Vladimíra Hanse (eds.).

Publikace je věnovaná ohrožené a vyhynulé květeně jihočeského regionu. Cenné je zejména hodnocení ohrožení jednotlivých rostlinných druhů, rozbor jeho příčin a navržený způsob jejich ochrany. Dílo vyniká rozsahem a důkladností zpracování a doposud nemá v rámci České republiky obdobu. Kromě aktuálních informací o rozšíření a ohrožení rostlin jsou v knize shrnuty také poznatky o historickém výskytu, které se podařilo nashromáždit za uplynulých 200 let botanického výzkumu.

Oceněnou publikaci si můžete zakoupit v e-shopu publikací Jihočeského muzea

Hana Švejkarová
19.5.2014

Dnes (Čtvrtek)