Nákupní košík

ZOBRAZIT KOŠÍK

Die Geschichte hinter dem Glas

Eine Reise durch die tschechich-niederösterreichische Glasregion.
Autor: Martin Vogg
Fotografie: Daniela Matejschek
Vydavatel: Museumsmanagement Niederösterreich
Rok vydání: 2020
Jazyk vydání: němčina
Brožovaná vazba, 136 stran, barevné fotografie, formát 200x230 mm.

Kniha dokumentuje výpravy autora Martina Vogga a fotografky Daniely Matejschek do muzeí, výrobních dílen a ateliérů na nejrůznější místa jižních Čech, jižní Moravy, Vysočiny a severu Dolního Rakouska, kde se lze setkat se sklem v jeho nejrozmanitějších podobách.

Sklářství je v česko-rakouském příhraničním regionu patrným fenoménem dodnes. V knize jsou zdůrazněny řemeslné tradice, regionální charakteristika a historický vývoj skla i jeho uplatnění v současnosti. Výpravná obrazová publikace s unikátními fotografiemi ukazuje sklářskou tradici jako kulturní dědictví, které je zakotveno ve společném regionu i historii a jako takové překračuje dnešní zeměpisné hranice.

Publikace v české verzi s názvem Historie za sklem je již vyprodaná.

Už jste u nás nakupovali? Přihlašte se a nemusíte své údaje znovu vyplňovat.

Budete u nás nakupovat častěji? Zaregistrujte se.

REGISTRACE