Archeoskanzen Trocnov - Kovodělná řemesla v čase míru a války

od: 20.6.2020 09:00
do: 20.6.2020 17:00

Místo konání:
Památník Jana Žižky z Trocnova (Trocnov, 373 12 Borovany)

Srdečně Vás zveme na akci Kovodělná řemesla v čase míru a války, která se koná v sobotu 20. června 2020 od 9:00 do 17:00 hodin v areálu Památníku Jana Žižky z Trocnova. Kovářství, kovolitectví i mincovnictví byla ve středověku řemesla nepostradatelná v každodenním životě i v čase války. Přijďte se dozvědět více o umění středověkých kovářů a o technice odlévání kulí do palných zbraní. Pod dohledem mincíře si můžete vyrazit svůj vlastní groš a s kovolitci odlít podkovičku pro štěstí pro časy dobré i zlé. Vstup je ZDARMA.

Akce doprovází připravovanou stavbu Archeoskanzen Trocnov. Předmětem stavby je vybudovat a zpřístupnit nový archeoskanzen prezentující život v období vrcholného středověku, stavby a stavební postupy této doby. Akce se koná v rámci projektu "ATCZ59 Mezinárodní kulturní platforma I-CULT", který je financován z programu přeshraniční spolupráce INTERREG Rakousko - Česká republika.

FACEBOOKOVÁ STRÁNKA ARCHEOSKANZENU TROCNOV ZDE.

4.6.2020

Dnes (Pátek)

Zítra (Sobota)

Jak se k nám dostanete?