Cyklus umělecko-řemeslných workshopů Jihočeského muzea v Českých Budějovicích 2023

Projekt

Srdečně Vás zveme do pokračování cyklu umělecko-řemeslných workshopů, které budou i v roce 2023 probíhat v hlavní budově Jihočeského muzea a v areálu Památníku Jana Žižky z Trocnova.

Jednotlivé workshopy se zabývají uměleckořemeslnými technikami zpracování nejrůznějších materiálů, výrobou různých předmětů každodenního života, se zaměřením na kulturu a život v období středověku. Kurzy jsou určeny pro děti a dospívající, děti se mohou zúčastnit v doprovodu rodičů. Vzhledem k nutnosti užívat při práci ostré nástroje jsou workshopy vhodné pro děti starší 11 let. Tento projekt je realizován za finanční spoluúčasti EU prostřednictvím Národního plánu obnovy a Ministerstva kultury.

Termíny a místa konání kurzů v r. 2023:

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích (Dukelská 1, 370 01 České Budějovice):

• 29. ledna - Středověké písemnictví a knižní malba
  • 19. února - Zpracování usní ve středověku (výroba koženého měšce, brašny nebo pásku)
  • 26. března - Výroba středověkých tkanin (výroba karetkového pásu nebo náramku)
  • 23. dubna - Zdobení látek ve středověku (barvení textilu, výroba lněného či vlněného šátku)

Památník Jana Žižky z Trocnova (Trocnov 14, 373 12 Borovany):

• 21. května - Středověké hrnčířství (výroba středověkého poháru)
  • 18. června - Opracování dřeva ve středověku (práce se dřevem, výroba lžíce nebo misky)

Čas konání: 10:00 – 16:00 hodin

Kurzovné: 300 Kč / účastník (Rodič jako doprovod neplatí.)

Přihlášky na vybrané workshopy zasílejte na e-mailovou adresu: faktor@muzeumcb.cz.

Počet míst je omezen. Co s sebou: nic, materiál i pomůcky zajistí Jihočeské muzeum.

INFORMACE O PROJEKTU

• Cyklus umělecko-řemeslných workshopů Jihočeského muzea v Českých Budějovicích
  • Národní plán obnovy - Podpora projektů kreativního učení
  • Okruh 2. Projekty kreativního učení realizované v kulturních institucích