Cyklus umělecko-řemeslných workshopů Jihočeského muzea v Českých Budějovicích

Projekt

Srdečně Vás zveme na cyklus umělecko-řemeslných workshopů, které budou v letošním i příštím roce probíhat v hlavní budově Jihočeského muzea a v areálu Památníku Jana Žižky z Trocnova. Jednotlivé workshopy se budou zabývat uměleckořemeslnými technikami zpracování nejrůznějších materiálů, výrobou různých předmětů každodenního života, se zaměřením na kulturu a život v období středověku. Kurzy jsou určeny pro děti a dospívající, děti se mohou zúčastnit v doprovodu rodičů. Tento projekt je realizován za finanční spoluúčasti EU prostřednictvím Národního plánu obnovy a Ministerstva kultury.

UDÁLOST NA FACEBOOKU

TÉMATA A TERMÍNY WORKSHOPŮ V ROCE 2022

• 23. 10. 2022 - Košíkářský workshop (výroba košíků z proutí)
  • 20. 11. 2022 - Středověká kuchyně (stravování ve středověku)
  • 27. 11. 2022 - Adventní věnce a vánoční pečivo (zdobení vánočního pečiva a výroba věnců)
  • 11. 12. 2022 - Adventní ozdoby z korálků (výroba adventních ozdob z korálků a drátků)

Místo konání: hlavní budova Jihočeského muzea v Českých Budějovicích (Dukelská 1, 370 01 České Budějovice), kromě workshopu Středověká kuchyně 20. 11., který se koná v areálu Památníku Jana Žižky z Trocnova (Trocnov, 373 12 Borovany).

Čas konání: 10:00 – 16:00 hodin

Kurzovné: 300 Kč / dítě (Za účastníka, rodič jako doprovod neplatí.)

Přihlášky na workshopy zasílejte na e-mailovou adresu: faktor@muzeumcb.cz

Počet míst je omezen.

Co s sebou: nic, materiál i pomůcky zajistí Jihočeské muzeum.

PLÁN WORKSHOPŮ V R. 2023 (konkrétní termíny budou upřesněny)

• leden 2023- workshop č. 5: Středověké písemnictví a knižní malba
  • únor 2023 - workshop č. 6: Zpracování usní ve středověku (výroba koženého měšce, brašny nebo pásku)
  • březen 2023 - workshop č. 7: Výroba středověkých tkanin (výroba karetkového pásu nebo náramku)