Program pro znevýhodněné návštěvníky Facebook Twitter Instagram

Mizérie Velké Války

Doprovodný edukační program výstavy První světová válka - léta zkázy a bolesti probíhal od 12. listopadu 2017 do 31. prosince 2018.

K rozsáhlé výstavě připomínající výročí ukončení první světové války byl připraven a realizován edukační program „Mizérie Velké války.“ Komentované prohlídky výstavy byly doplněny interaktivními didaktickými pomůckami i reáliemi z daného období. Program doplňovala také lístková brožura s celkem 17 informačními listy, interaktivní časové osy a další aktivity. Žáci a studenti si mohli doslova na vlastní kůži okusit vlněnou uniformu i potěžkat součásti výzbroje a výstroje.

Dne 17. května 2018 získala  výstava s edukačním programem v rámci XVI. ročníku Národní soutěže muzeí Gloria Musaealis 2017  Cenu Českého výboru ICOM, která je udělovaná projektům významně přispívajícím k mezinárodní spolupráci, rozvoji edukační činnosti či zpřístupnění kulturního dědictví handicapovaným občanům.

Hodnocení poroty soutěže: "Výstava uchopila téma války s aktuální naléhavostí. Ukázala, za jakých podmínek ze zmaru a zkázy vznikla Československá republika. Skvěle postavená prezentace ukazující projevy a dopady války na Českobudějovicku byla provázena mimořádně propracovaným a působivým programem pro dospívající mládež."

https://www.muzeumcb.cz/jihoceske-muzeum/aktualne-3/gloria-musaealis-2017-cena-ceskeho-vyboru-icom-pro-jihoceske-muzeum.html

Výstava byla velmi hojně navštěvovaná. Na vzdělávací program přišlo 139 skupin, tj. 3 392 žáků a studentů.

 

 

Žáci si zkoušejí uniformu, výzbroj a výstroj vojáka první světové války při edukačním programu.   Žáci sledují výklad o ručním granátu při edukačním programu.

 

 

Žákyně v plné zbroji procházejí zákopem v rámci edukačního programu.   Studenti zkouší interaktivní část výstavy v rámci edukačního programu.

 

 


 

 

Kontaktní osoba:
Andrea Mašková
sekce:
Událo se
Datum zveřejnění:
15.1.2019

Sdílet na FacebookSdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

Dnes (Čtvrtek)

Dopoledne 9.00 - 12.00
Odpoledne 12.00 - 17.30

Zítra (Pátek)

9.00 - 12.00
12.00 - 17.30

Celá otevírací doba

Kalendář akcí

Nejbližší akce

9.12.2022

František Doubek - Česká státnost

Hlavní budova Jihočeského muzea (Dukelská 1, 370 01 České Budějovice)