Program pro znevýhodněné návštěvníky Facebook Twitter Instagram

Trocnovské slavnosti 2021

V sobotu 11. září ve 13 hodin zahájil Trocnovské slavnosti ředitel Jihočeského muzea ing. František Štangl, vedoucí Odboru kultury a památkové péče Krajského úřadu Jihočeského kraje Mgr. Patrik Červák a vedoucí Oddělení kultury a zřizovaných organizací z Odboru kultury a památkové péče Krajského úřadu Jihočeského kraje Mgr. František Chrastina.

Za slunného podzimního počasí si každý návštěvník mohl vybrat dle svého zájmu z bohatého programu.

Odpoledne zahájili sokolníci (Falconia) se svými ukázkami dravců, následovala dvě šermířská představení Fedrfechtýřů a spolku Bratří z růže. 

Knihu s názvem „Světla a stíny hejtmanovy životní cesty“ představil její autor Otomar Dvořák. Své povídání o knize zakončil také autogramiádou.

Během celého odpoledne si děti i dospělí mohli vyzkoušet ovládání dobývacích strojů jako byl katapult a trebucket a také střelbu z luku a kuše. Vše doplňoval tradiční řemeslný jarmark s ukázkami práce lidových tvůrců.

Jako obvykle se velkému zájmu těšila komentovaná prohlídka muzejní expozice o J. Žižkovi v podání historika Petra Čorneje. Pro děti byla odehrána představení s názvy „Jak Václav princeznu vyléčil“, „Zakletý pes“ a „Princezna je hloupá Madla“ v podání Téměř divadelní společnosti  a Divadélka KOS.

Bohatý program byl taktéž připraven pro nejmenší děti. Po celé odpoledne si mohly vyrábět odznaky a mince, házet míčky na cíl, chodit na chůdách nebo si nechat pomalovat na obličej. Závodit mohly ve slalomové jízdě na dřevěných konících nebo kličkovat mezi brankami s vajíčkem neseným na lžíci.

Celý program doplnila středověká hudba v podání kapely Gnomus.

     

  

  

Kontaktní osoba:
Andrea Netrvalová
sekce:
Událo se
Datum zveřejnění:
20.9.2021

Sdílet na FacebookSdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

Dnes (Sobota)

Dopoledne 9.00 - 12.00
Odpoledne 12.00 - 17.30

Zítra (Neděle)

9.00 - 12.00
12.00 - 17.30

Celá otevírací doba

Kalendář akcí

Nejbližší akce

10.6.2023

Válka a vojenství v době Jana Žižky

Památník Jana Žižky z Trocnova a Archeoskanzen Trocnov (Trocnov 14, 373 12 Borovany)
16.6.2023

Trocnovské divadelní slavnosti 2023 (Na správné adrese)

Památník Jana Žižky z Trocnova (Trocnov 14, 373 12 Borovany)
28.7.2023

Trocnovské divadelní slavnosti 2023 (Když se zhasne)

Památník Jana Žižky z Trocnova (Trocnov 14, 373 12 Borovany)
 

Pobočky

Historická budova Jihočeského muzea Historická budova Jihočeského muzea Muzeum koněspřežky Muzeum koněspřežky Tvrz Žumberk u Nových Hradů Tvrz Žumberk u Nových Hradů Památník Jana Žižky z Trocnova Památník Jana Žižky z Trocnova