Program pro znevýhodněné návštěvníky Facebook Twitter Instagram

Velikonoční den v muzeu

Dne 24. března 2018 jsme v Jihočeském muzeu prožili akci plnou velikonočních radovánek.

Dopoledne byla pro děti otevřena tvořivá dílna, kde si mohly namalovat vajíčko voskem nebo pomocí štráfkování. Dále si mohly vyzkoušet staré a velikonoční hry, jako je roztáčení káči bičíkem, skákání přes gumu, koulení vajec přes hrábě nebo hraní kuliček. Pro nepříliš jarní počasí se hry odehrávaly převážně ve vnitřních prostorách muzea a exhibiční kuličkový zápas musel být odvolán opět kvůli počasí. Odpoledne nás navštívila paní Vlasta Nejedlá s kolegyní a vnučkami a učily zájemce zdobit vejce motivem Jarošovské krajky. Obě starší dámy se představily ve svých bohatě zdobených blatských krojích. Dále byly pro děti i dospělé připraveny komentované prohlídky výstavy O červených vejcích. V barokním sále muzea předváděli své umění lidoví tvůrci – paní Vinciková s malovanými vajíčky a obřadním pečivem, pan Sarauer s dřevěnými holubičkami a pan Drhovský s dřevěnými hračkami. O patro níž předváděla své výrobky - vrtaná vejce - paní Martykánová. Ve výtvarných koutcích si děti mohly vymalovat rozličné velikonoční obrázky. V prvním patře se rozprostřela kavárna Matice, která nabízela své lahodné nápoje a zákusky unaveným návštěvníkům.


Velikonoční den navštívilo 515 platících návštěvníků, panovala příjemná nálada a tato akce jistě motivovala návštěvníky k velikonočním přípravám a tvoření i mimo naše muzeum. Lidé odcházeli spokojeni a bohatší o odkazy lidových tradic.

 

Návštěvníci si zdobí vajíčka voskovou technikou.   Návštěvníci si zdobí vajíčka voskovou technikou.

Ukázka zdobení vajíček motivem Jarošovské krajky.   Návštěvníci zdobí vajíčka pomocí štráfkování.

Obsluha kavárny prodává občerstvení.   Paní Vinciková představuje malovaná vajíčka a obřadní pečivo.  

Děti si zkouší roztočit káču.   Ukázka vyrobených dřevěných hraček. 

Návštěvníci ve výtvarném koutku vybarvují velikonoční omalovánky.

 

 


 

Kontaktní osoba:
Zdeňka Chvojková
sekce:
Událo se
Datum zveřejnění:
4.4.2018

Sdílet na FacebookSdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

Dnes (Úterý)

Dopoledne 9.00 - 12.00
Odpoledne 12.00 - 17.30

Zítra (Středa)

9.00 - 12.00
12.00 - 17.30

Celá otevírací doba

Kalendář akcí

 

Pobočky

Historická budova Jihočeského muzea Historická budova Jihočeského muzea Muzeum koněspřežky Muzeum koněspřežky Tvrz Žumberk u Nových Hradů Tvrz Žumberk u Nových Hradů Památník Jana Žižky z Trocnova Památník Jana Žižky z Trocnova