Jihočeské muzeum získalo 1. místo v Národní soutěži muzeí Gloria Musaealis 2019

Nesmírná radost! Jihočeské muzeum dne 6. 10. 2020 v rámci slavnostního vyhlášení výsledků XVIII. ročníku Národní soutěže muzeí Gloria Musaealis získalo 1. místo v kategorii Muzejní výstava roku 2019. V této kategorii soutěžilo celkem 40 přihlášených projektů z celé České republiky. Jihočeské muzeum zvítězilo s novou stálou expozicí, která byla veřejnosti zpřístupněna v lednu 2020 a představuje to nejlepší z oblasti přírodních věd, geologie, archeologie a národopisu.

Děkujeme tímto odborné porotě Asociace muzeí a galerií České republiky za krásné ocenění, našemu zřizovateli, kterým je Jihočeský kraj, dále všem dodavatelům, kteří se na realizaci expozice podíleli, zaměstnancům muzea včetně odborných garantů jednotlivých částí expozice a samozřejmě Vám, návštěvníkům, kteří si k nám stále nacházíte cestu i v této nejisté a nelehké době. Budeme se těšit na další setkávání s Vámi.

• Video ze slavnostního ceremoniálu, který se uskutečnil 6. října 2020 ve Smetanově síni Obecního domu v Praze, najdete ZDE. Všechny oceněné instituce či projekty a celý záznam akce pak můžete zhlédnout ZDE. Další informace, souhrny, video medailonky oceněných institucí apod. najdete ZDE.
  • Více informací o oceněné přírodovědné, geologické, archeologické a národopisné expozici ZDE. Srdečně Vás zveme k návštěvě!

XVIII. ročník Národní soutěže muzeí Gloria musaealis probíhal od 1. ledna 2019 do 28. února 2020 a společně jej vyhlásily Ministerstvo kultury, Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s., a Český výbor ICOM, z. s. Do tohoto ročníku přihlásilo 60 muzeí a galerií působících na našem území celkem 87 projektů. Nejpočetnější kategorií se stala Muzejní výstava roku 2019 (40 projektů), následovaná kategoriemi Muzejní publikace roku 2019 (30 projektů) a Muzejní počin roku 2019 (17 projektů). Národní soutěž muzeí Gloria musaealis má za cíl upozornit širokou veřejnost na špičkové výkony muzejních institucí i jednotlivých pracovníků v oboru muzejnictví při tvorbě výstav a nových expozic, prezentování sbírek v odborných publikacích či při záchraně a zpřístupňování objektů nebo lokalit našeho kulturního a přírodního dědictví. Nejvyšším oceněním v každé kategorii je Cena Gloria musaealis.

Tomáš Svoboda
6.10.2020

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek