Středověké stavební technologie a středověké zpracování dřeva

Navštivte násPobočkyPamátník Jana Žižky z TrocnovaDoprovodné programyStředověké stavební technologie a středověké zpracování dřeva

Středověké stavební technologie a středověké zpracování dřeva

Datum konání:
od: 5.10.2019 09:00
do: 5.10.2019 17:00

Místo konání:
Památník Jana Žižky z Trocnova (Trocnov, 373 12 Borovany)

Víte jaký je rozdíl mezi bednářem a soustružníkem? Chcete vidět, jak se stavěly dřevěné domy ve středověku? Přijďte se podívat v sobotu 5. 10. na další akci týmu Archeoskanzenu Trocnov, která se tentokrát zaměří na středověké tesařství a práci se dřevem!

Součástí ukázek bude prezentace speciálních nástrojů a nejrůznějších typů seker, kterými bylo možné dřevo zpracovat. Seznámíte se také s výrobou menších předmětů pomocí dlabání, bednění či středověkého soustruhu. Akce bude probíhat od 9:00 do 17:00.

Vstup zdarma.

Akce se uskuteční v areálu Památníku Jana Žižky z Trocnova a doprovází připravovanou stavbu Archeoskanzen Trocnov. Předmětem plánované stavby je vybudovat a zpřístupnit nový archeoskanzen prezentující život v období vrcholného středověku, stavby a stavební postupy této doby.

Akce se koná v rámci projektu "ATCZ59 Mezinárodní kulturní platforma I-CULT", který je financován z programu přeshraniční spolupráce INTERREG Rakousko - Česká republika.

Další akce v Trocnově během letošní sezony najdete ZDE.

Facebook událost

Tomáš Svoboda
26.9.2019

Dnes (Úterý)