Středověké stavební technologie a zpracování dřeva – tesařství a soustružení

Na analogicky zaměřený odborný workshop navázala dne 5. 10. 2019 veřejná akce věnovaná ukázkám středověkých stavebních technologií a zpracování dřeva tesařstvím či soustružením.

Návštěvníci měli možnost seznámit se se středověkými nástroji a postupy zpracování dřeva a zapojit se pod vedením tesaře Ondřeje Protivy do výstavby dřevěného přístřešku. Aleš Nový a Jan Kozel ze spolku Danar prezentovali v rámci dvou řemeslných dílen další středověká řemesla pracující se dřevem, a to bednářství a soustružnictví.

Ukázka středověkého soustružení.    Ukázka tesání.    Ukázka bednářského řemesla.

Lucie Líkařová
5.10.2019