50 let Mykologického klubu

Spolky a klubyMykologický klubAktuality50 let Mykologického klubu

50 let Mykologického klubu

V letošním roce dovršil Mykologický klub 50 let své existence. Narozeninovým datem je 28. leden, kdy se v budově Jihočeského muzea konala první zakládací schůzka…

Impuls vzešel od dr. Jiřího Brože, pracovníka Krajského ústředí zdravotní výchovy obyvatelstva, který hledal způsob, jak zabránit otravám houbami, jejichž počet v šedesátých letech prudce stoupal. Se založením Mykologického klubu, který by měl na starost preventivní osvětovou činnost, pomáhala jeho kolegyně, Marie Pokorná. Vzala si na starost organizaci zakládajících schůzky a svolání několika následujících. První setkání se konalo v sále přírodovědeckého oddělení Jihočeského muzea, podle pamětníků se jej účastnili J. Brož, M. Pokorná, botanik JčM Milan Rivola, František Tondl z Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje, Jiří Kubička, lékař a amatérský mykolog a dále tehdejší zájemci o praktickou mykologii a zakládající členové klubu Jan Bulíř, František Fulín a Bohumil Plánský.

Přes založení na půdě Jihočeského muzea fungoval klub formálně pod záštitou Krajského ústředí zdravotnické výchovy obyvatelstva. To se však neosvědčilo, chyběly především stálé prostory, které poskytl o rok později nově vzniklý Dům kultury ROH, kde klub fungoval až do přesunu pod Jihočeské muzeum, kde existuje dodnes.

Kontaktní osoba:
Mykologický klub
sekce:
Aktuality
Datum zveřejnění:
28.1.2016

Sdílet na FacebookSdílet na Google+Sdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

Kalendář akcí

Nejbližší akce

4.2.2019

Výroční schůze MK JčM

Edukační sál JčM
4.3.2019

Schůze MK JčM

Edukační sál JčM
1.4.2019

Schůze MK JčM

Edukační sál JčM