Archeoskanzen Trocnov zahajuje od dubna novou sezonu

nepřehlédněte

Buďte součástí letošního významného výročí 600 let od úmrtí slavného husitského vojevůdce Jana Žižky. Od 1. dubna 2024 opět otevíráme brány Archeoskanzenu Trocnov široké veřejnosti. Na co se můžete těšit?

V rámci časovaných prohlídek můžete s průvodcem navštívit dva prohlídkové okruhy:

• Zemanský dvorec zahrnuje např. návštěvu zbrojnice, obytného domu, sýpky, stáje, stodoly a dalších drobných staveb, které představují každodenní život níže postaveného urozence a jeho rodiny. Stavby a jejich interiéry dotvářejí obraz hospodaření na podobném typu usedlosti, vybrané řemeslné postupy i vhled do soukromí obyvatel dvorce.
  • NOVINKA - Venkovská osada nabízí obydlí bezzemka, chalupníka i dvůr sedláka a ukazuje podobu jednotlivých typů vesnických staveb v předhusitském období. Stavby doplňuji další hospodářské objekty, štěpnice, zahrady, políčka a ohrady s hospodářskými zvířaty. Dotváří tak obraz středověkého venkova a jeho obyvatel.

V průběhu celé sezony jsou připraveny také doprovodné akce pro děti i dospělé nebo vzdělávací programy pro objednané školy a organizované skupiny.

23.3.2024

Dnes (Sobota)

Zítra (Neděle)

Jak se k nám dostanete?

2.5.2024

Edukační dílny (Jan Žižka na jihu Čech 600 let) - Stolní hry

3.5.2024

Trocnovské divadelní slavnosti 2024 (Smím prosit, Dodo?)

Areál Památníku Jana Žižky z Trocnova - Archeoskanzen (Trocnov 14, 373 12 Borovany)