Nákupní košík

Jan Török - Adam Hnojil: Válečné plakáty 1914-1918

KnihovnaE-shop publikacíMonografieHistorieJan Török - Adam Hnojil: Válečné plakáty 1914-1918

Jan Török - Adam Hnojil: Válečné plakáty 1914-1918

Zbraň z barev a papíru.
Vydala Alšova jihočeská galerie u příležitosti konání výstavy v roce 2017.
Vázaná vazba, 317 stran, barevné forografie, formát 202x250 mm.
ISBN 978-80-87799-65-9

Po vypuknutí první světové války se nejdůležitější součástí propagandy staly plakáty. Ty byly vydávány vládními organizacemi, politickými stranami, charitami, nevládními organizacemi a obchodními společnostmi jako nástroj propagace a rozšiřování válečných cílů, společenské soudržnosti a patriotismu. Válečný plakát zprostředkoval přímou a jednoduchou formu sdělení. V průběhu války se vyvinul v účinnou a srozumitelnou psychologickou zbraň, jejímž úkolem byla mobilizace nejširší veřejnosti jasnými barvami a křiklavou typografií k obětem ve prospěch vlasti.
Publikace divákovi umožňuje poznat rozsáhlý soubor Vojenského historického archivu, v jehož fondech se dochoval soubor plakátů, který náleží k unikátně dochovaným konvolutům i v celosvětovém kontextu.

Už jste u nás nakupovali? Přihlašte se a nemusíte své údaje znovu vyplňovat.

Budete u nás nakupovat častěji? Zaregistrujte se.

REGISTRACE