Mizérie Velké války

VzděláváníAktuální nabídkaMizérie Velké války

Mizérie Velké války

Prodlouženo

Doprovodný edukační program výstavy První světová válka - léta zkázy a bolesti 12. listopadu 2017 - 31. prosince 2018

Rozsáhlá výstava připomínající výročí první světové války. Jejím cílem je zmapovat první světovou válku jako takovou s jejími příčinami i důsledky, a to jak pro Českobudějovicko a jihočeský region, tak i Československo, ale i v mezinárodních souvislostech. Hlavní dějová a ideová linie se zaměřuje na dopad války na konkrétního člověka – ať již vojáka rakousko-uherské armády či legionáře, na frontě nebo v zajetí, tak i na člověka v týlu. V pěti sálech je k vidění sbírkové bohatství nejenom Jihočeského muzea, ale i vzácné sbírkové předměty z celé řady muzeí, galerií i jiných institucí Čech a Moravy. K výstavě je připraven rozsáhlý edukační program „Mizérie velké války“ vhodný pro žáky základních a středních škol. Komentovaná prohlídka výstavy je doplněna o interaktivní didaktické pomůcky i reálie z tohoto období.

Dne 17. května 2018 získala  výstava s edukačním programem v rámci XVI. ročníku Národní soutěže muzeí Gloria Musaealis 2017  Cenu Českého výboru ICOM, která je udělovaná projektům významně přispívajícím k mezinárodní spolupráci, rozvoji edukační činnosti či zpřístupnění kulturního dědictví handicapovaným občanům.

Hodnocení poroty soutěže: "Výstava uchopila téma války s aktuální naléhavostí. Ukázala, za jakých podmínek ze zmaru a zkázy vznikla Československá republika. Skvěle postavená prezentace ukazující projevy a dopady války na Českobudějovicku byla provázena mimořádně propracovaným a působivým programem pro dospívající mládež."

http://www.muzeumcb.cz/jihoceske-muzeum/aktualne-3/gloria-musaealis-2017-cena-ceskeho-vyboru-icom-pro-jihoceske-muzeum.html


 

Odborný pracovník: Mgr. Lukáš Faktor, Mgr. Hana Hojerová
Vzdělávací oblast: Člověk a společnost
Začátky programů: dle otevírací doby muzea
Celková délka programu: 90 minut
Cena: 30 Kč/osoba (pedagogický doprovod zdarma)
Objednávka edukačního programu: ZDE

Výtvarné potřeby pro edukační činnost dodává společnost KOH-I-NOOR HARDTMUTH, a.s., která je výhradním dodavatelem pro Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích.

 

Kontaktní osoba:
Lukáš Faktor
Datum zveřejnění:
25.9.2017

Sdílet na FacebookSdílet na Google+Sdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

Otevírací
doba
Vstupné

Dnes (Neděle)

Dopoledne 9.00 - 12.00
Odpoledne 12.00 - 17.30

Zítra (Pondělí)

zavřeno

Celá otevírací doba

Kalendář akcí

Nejbližší akce

19.11.2018

PhDr. Jiří Prášek - Jak bourali vesele to Rakousko zpuchřelé

Historická budova Jihočeského muzea v Českých Budějovicích, Dukelská 1
23.11.2018

Století českých Vánoc

Historická budova Jihočeského muzea v Českých Budějovicích, Dukelská 1