Svět orchidejí a sukulentů

VzděláváníAktuální nabídkaSvět orchidejí a sukulentů

Svět orchidejí a sukulentů

Připravujeme

Již tradiční výstavu orchidejí, bromélií a jiných exotických rostlin a hmyzu můžete navštívit v termínu od 16. 2. do 25. 2. 2018 denně od 9:00 do 17:30 hodin. Součástí výstavy je edukační program pro MŠ, ZŠ a SŠ.

Edukační program Vás provede výstavou orchidejí,  bromélií a jiných exotických rostlin a hmyzu. Dozvíte se zajímavosti ze života orchidejí, kaktusů, sukulentů, bromélií i hmyzu.

V rámci programu si také můžete zkusit vyrobit netradiční květinu a nebo vybarvit omalovánky.

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích současně vyhlašuje výtvarnou soutěž "EXOTIKA ZBLÍZKA" inspirovanou Výstavou orchidejí, bromélií a jiných exotických rostlin a hmyzu a výstavou Hmyz v obrazech J. Kobyláka

Soutěž proběhne v těchto kategoriích:

• mateřské školy
  • základní školy I. stupeň
  • základní školy II. stupeň

Téma: libovolná inspirace výstavami

Techniky: kresba, malba, koláž, grafika, kombinované techniky, volné objekty

doporučený formát: max. A2

Tvořit mohou buď jednotlivci ZŠ, nebo jednotlivci a třídní kolektivy MŠ. Z každé kategorie budou vybrány a oceněny 3 nejlepší práce.

Výtvarná díla je nutno odevzdat (nebo zaslat) od 16. února do 30. dubna 2018 na recepci Jihočeského muzea, Dukelská 1, České Budějovice.

Práce je třeba na zadní straně označit jménem a příjmením autora, třídou a názvem školy.

Vyhodnocení soutěže a slavnostní předání cen proběhne 31. května 2018 v Jihočeském muzeu.

Oceněné práce budou vystaveny v edukačních prostorách muzea do 30. června 2018.

Odborný pracovník: Mgr. Lukáš Faktor, Mgr. Hana Hojerová, Mgr. Andrea Mašková, Mgr. Zdeňka Chvojková
Vzdělávací oblast: Člověk a příroda
Začátky programů: dle otevírací doby muzea
Celková délka programu: 60 minut
Cena: 30 Kč/osoba (pedagogický doprovod zdarma)
Objednávka edukačního programu: ZDE

Výtvarné potřeby pro edukační činnost dodává společnost KOH-I-NOOR HARDTMUTH, a.s., která je výhradním dodavatelem pro Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích.

Dnes (Středa)

Zítra (Čtvrtek)