Covid-19 a aktuální pravidla pro návštěvu muzea

COVID-19

Vážení návštěvníci, prosíme, přečtěte si aktuální pravidla a nařízení pro návštěvu muzea v souvislosti s epidemickou situací. Uvedená opatření jsou platná od 22. 11. 2021 až do odvolání. Děkujeme za dodržování těchto pravidel, která chrání vás i ostatní návštěvníky muzea a jeho pracovníky.

Muzeum je otevřeno dle aktuální provozní doby (úterý - neděle, svátky od 9:00 do 17:30 hodin).

Návštěvnická kapacita je omezena tak, aby osoby mohly dodržovat rozestup 1,5 metru.

Pokud je to možné, raději do muzea před návštěvou zavolejte, zda není kapacita naplněna.

Návštěvníci mezi sebou musí dodržovat rozestup alespoň 1,5 metru, nejde-li o členy jedné domácnosti či žáky a studenty z jedné školy.

Skupinové prohlídky jsou možné. Pokud se skupinové prohlídky účastní více než 20 osob, musí účastníci starší 12 let prokázat splnění jedné z následujících  podmínek:

• prodělání laboratorně potvrzeného onemocnění covidem-19 v době ne delší než 180 dnů přede dnem návštěvy muzea,
  • aplikaci očkování proti covidu-19, přičemž od poslední dávky vakcíny (druhé u dvoudávkových vakcín, první u jednodávkových vakcín), musí uplynout nejméně 14 dní.

U dětí mladších 18 let a osob s kontraindikací k očkování lze k prokázání bezinfekčnosti použít i RT-PCR test starý nejvýše 72 hodin.

Ve vnitřních prostorech muzea je nutné mít nasazený respirátor třídy FFP2 / KN 95 bez výdechového ventilu či nanoroušky.

Aktuální opatření v celém znění najdete ZDE.

Tomáš Svoboda
22.11.2021

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek