Program pro znevýhodněné návštěvníky Facebook Twitter Instagram

Pro znevýhodněné návštěvníky


PŘÍSTUPNOST JEDNOTLIVÝCH OBJEKTŮ

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích (Dukelská 1, 370 01 České Budějovice)

 

Hlavní vchod a foyer u recepce v přízemí disponuje nájezdovými rampami pro vozíčkáře. V přízemí je dále k dispozici bezbariérová toaleta a zdvižné plošiny vedoucí do výstavních prostor v přízemí. Plošiny ovládá přítomná obsluha a zároveň poskytuje další asistenci. Do dalších pater (1. a 2. podlaží) se lze přemístit dvěma výtahy. Přejezdy mezi jednotlivými výstavními sály v 1. a ve 2. patře jsou většinou bezbariérové, v některých případech lze využít asistenci zřízenců. Ve 2. patře se nachází další bezbariérová toleta. K dispozici jsou i dotykové informační kiosky, ve vybraných expozicích a výstavách hmatné exponáty a využít lze i audioguidy, které lze zapůjčit u přítomných zřízenců. Informace v Braillově písmu nejsou k dispozici.


Muzeum koněspřežky (Mánesova 10, 370 01 České Budějovice)

K jednopodlažní budově vedou schody. Přístup do expozice je možný za asistence doprovodu a přítomného zřízence, který asistuje i v dalších prostorách muzejní expozice. K dispozici jsou dotykové informační kiosky. Informace v Braillově písmu nejsou k dispozici.


Památník Jana Žižky z Trocnova (Trocnov 14, 373 12 Borovany)

K jednopodlažní budově vedou schody. Přístup do expozice je možný za asistence přítomného zřízence, který přistaví nájezdové rampy a asistuje i v prostorách muzejní expozice, kde jsou další schody. V expozici lze využít dotykové informační kiosky, informace v Braillově písmu nejsou k dispozici. Vedle muzejní budovy je dispozici bezbariérová toaleta. Venkovní naučná stezka kolem areálu je převážně lesní cestou s terénními nerovnostmi.


Tvrz Žumberk u Nových Hradů (Žumberk - tvrz, 374 01 Trhové Sviny)

Přístup do objektu je možný za asistence přítomného zřízence a to pouze do expozice Řemesla pod Novohradskými horami, která se nachází v přízemí. Do ostatních výstavních prostor vedou schody. Ve vybraných částech expozice jsou hmatné exponáty a dotykový informační kiosek. Informace v Braillově písmu nejsou k dispozici. Využít lze bezbariérovou toaletu, v případě nutnosti za asistence přítomného zřízence. V okolí tvrze se nachází terénní nerovnosti.


ČESKÉ BUDĚJOVICE BEZBARIÉROVÉ

Jihočeské muzeum je součástí projektu "České Budějovice bezbariérové", který je financován z rozpočtu Statutárního města České Budějovice.

Série reportáží přibližuje osobám se sníženou schopností mobility dostupnost vybraných veřejných objektů ve městě.

Podívejte se, jak hodnotí hl. budovu muzea Zbyněk Sýkora z centra ARPIDA. Kliknutím na fotografii budete přesměrování na video.

 

 

 

 

 

 

Sdílet na FacebookSdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

Dnes (Sobota)

Dopoledne 9.00 - 12.00
Odpoledne 12.00 - 17.30

Zítra (Neděle)

9.00 - 12.00
12.00 - 17.30

Celá otevírací doba

Kalendář akcí

Nejbližší akce

28.6.2024

České Budějovice na náladových fotografiích

Náměstí Přemysla Otakara II., České Budějovice
5.7.2024

Trocnovské divadelní slavnosti 2024 (Světáci)

Areál Památníku Jana Žižky z Trocnova - Archeoskanzen (Trocnov 14, 373 12 Borovany)
19.7.2024

Trocnovské divadelní slavnosti 2024 (Smím prosit, Dodo?) - NÁHRADNÍ TERMÍN 19. 7. 2024

Areál Památníku Jana Žižky z Trocnova - Archeoskanzen (Trocnov 14, 373 12 Borovany)
 

Pobočky

Historická budova Jihočeského muzea Historická budova Jihočeského muzea Muzeum koněspřežky Muzeum koněspřežky Tvrz Žumberk u Nových Hradů Tvrz Žumberk u Nových Hradů Památník Jana Žižky z Trocnova Památník Jana Žižky z Trocnova