Program pro znevýhodněné návštěvníky Facebook Twitter Instagram

Pro znevýhodněné návštěvníky


PŘÍSTUPNOST JEDNOTLIVÝCH OBJEKTŮ

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích (Dukelská 1, 370 01 České Budějovice)

 

Hlavní vchod a foyer u recepce v přízemí disponuje nájezdovými rampami pro vozíčkáře. V přízemí je dále k dispozici bezbariérová toaleta a zdvižné plošiny vedoucí do výstavních prostor v přízemí. Plošiny ovládá přítomná obsluha a zároveň poskytuje další asistenci. Do dalších pater (1. a 2. podlaží) se lze přemístit dvěma výtahy. Přejezdy mezi jednotlivými výstavními sály v 1. a ve 2. patře jsou většinou bezbariérové, v některých případech lze využít asistenci zřízenců. Ve 2. patře se nachází další bezbariérová toleta. K dispozici jsou i dotykové informační kiosky, ve vybraných expozicích a výstavách hmatné exponáty a využít lze i audioguidy, které lze zapůjčit u přítomných zřízenců. Informace v Braillově písmu nejsou k dispozici.


Muzeum koněspřežky (Mánesova 10, 370 01 České Budějovice)

K jednopodlažní budově vedou schody. Přístup do expozice je možný za asistence doprovodu a přítomného zřízence, který asistuje i v dalších prostorách muzejní expozice. K dispozici jsou dotykové informační kiosky. Informace v Braillově písmu nejsou k dispozici.


Památník Jana Žižky z Trocnova (Trocnov 14, 373 12 Borovany)

K jednopodlažní budově vedou schody. Přístup do expozice je možný za asistence přítomného zřízence, který přistaví nájezdové rampy a asistuje i v prostorách muzejní expozice, kde jsou další schody. V expozici lze využít dotykové informační kiosky, informace v Braillově písmu nejsou k dispozici. Vedle muzejní budovy je dispozici bezbariérová toaleta. Venkovní naučná stezka kolem areálu je převážně lesní cestou s terénními nerovnostmi.


Tvrz Žumberk u Nových Hradů (Žumberk - tvrz, 374 01 Trhové Sviny)

Přístup do objektu je možný za asistence přítomného zřízence a to pouze do expozice Řemesla pod Novohradskými horami, která se nachází v přízemí. Do ostatních výstavních prostor vedou schody. Ve vybraných částech expozice jsou hmatné exponáty a dotykový informační kiosek. Informace v Braillově písmu nejsou k dispozici. Využít lze bezbariérovou toaletu, v případě nutnosti za asistence přítomného zřízence. V okolí tvrze se nachází terénní nerovnosti.


ČESKÉ BUDĚJOVICE BEZBARIÉROVÉ

Jihočeské muzeum je součástí projektu "České Budějovice bezbariérové", který je financován z rozpočtu Statutárního města České Budějovice.

Série reportáží přibližuje osobám se sníženou schopností mobility dostupnost vybraných veřejných objektů ve městě.

Podívejte se, jak hodnotí hl. budovu muzea Zbyněk Sýkora z centra ARPIDA. Kliknutím na fotografii budete přesměrování na video.

 

 

 

 

 

 

Sdílet na FacebookSdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

Dnes (Sobota)

Dopoledne 9.00 - 12.00
Odpoledne 12.00 - 17.30

Zítra (Neděle)

9.00 - 12.00
12.00 - 17.30

Celá otevírací doba

Kalendář akcí

Nejbližší akce

3.10.2023

Houby mykologicky zajímavých lokalit na Táborsku (fotografická výstava)

Hlavní budova Jihočeského muzea (Dukelská 1, 370 01 České Budějovice)
 

Pobočky

Historická budova Jihočeského muzea Historická budova Jihočeského muzea Muzeum koněspřežky Muzeum koněspřežky Tvrz Žumberk u Nových Hradů Tvrz Žumberk u Nových Hradů Památník Jana Žižky z Trocnova Památník Jana Žižky z Trocnova