Program pro znevýhodněné návštěvníky Facebook Twitter Instagram

O knihovně

Knihovna Jihočeského muzea shromažďuje odbornou literaturu především k oborům zastoupeným v muzejních sbírkách a na odborných pracovištích muzea. Ve fondu odborné knihovny převažují publikace o historii regionu. V knihovně muzea jsou ukládány noviny a odborné časopisy a regionální periodika – i místní zpravodaje ad. Knihovna Jihočeského muzea zajišťuje distribuci a prodej všech publikací vydaných Jihočeským muzeem včetně zajišťování komisního prodeje publikací muzea.  Knihovna Jihočeskému muzea je knihovnou registrovanou na MK ČR pod evidenčním číslem 6236.

Odborná činnost knihovny
Knihovna Jihočeského muzea a především historické knižní sbírky muzejní knihovny jsou prezentovány společně s výsledky odborné badatelské činnosti Mgr. Heleny Stejskalové. Hlavními tématy jejího dlouhodobého badatelského zájmu jsou kulturní dějiny se zaměřením na region jižní Čechy a dějiny vzdělanosti. Druhým hlavním tématem kontinuálního odborného zájmu a výzkumu jsou dějiny Filipín ve vztahu k pozůstalosti Ferdinanda Blumentritta, významného filipinisty, jehož pozůstalost je součástí historických knižních sbírek.
Nejčastější formou prezentace výsledků badatelského výzkumu jsou původní výstavy a výstavní libreta, přednášky na odborných konferencích, přednášky pro studenty Jihočeské univerzity, pořádání seminářů a konferencí, publikační činnost a zvláštní prezentační akce.
Knihovna se podílí na řešení a realizaci řady interních muzejních i externích projektů.
Knihovna muzea úzce spolupracuje s Jihočeskou univerzitou a paměťovými institucemi především v rámci Jihočeského kraje.
Všechny knihovnice jsou členkami oborové komise knihovníků při Asociaci muzeí a galerií ČR. 
Pracovnice knihovny zpracovávají rešerše dle požadavků pracovníků muzea, badatelů knihovny a pracovníků paměťových institucí.

 

 

 

 

 

Sdílet na FacebookSdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

Dnes (Úterý)

Dopoledne 9.00 - 12.00
Odpoledne 12.00 - 17.30

Zítra (Středa)

9.00 - 12.00
12.00 - 17.30

Celá otevírací doba

Kalendář akcí

Nejbližší akce

5.11.2021

Srdečné pozdravy z Budějovic. Město na pohlednicích v letech 1895 - 1939.

Hlavní budova Jihočeského muzea (Dukelská 1, 370 51 České Budějovice)
26.11.2021

Černý Petr, dětské karty

Hlavní budova Jihočeského muzea (Dukelská 1, 370 51 České Budějovice)