Program pro znevýhodněné návštěvníky Facebook Twitter Instagram

Historický klub

Vážení přátelé!

Ozýváme se, jak jsme si slíbili. Po dlouhé době jsme se rozhodli obnovit naši klubovou činnost. Věříme, že nakonec vyjde „optimistický“ scénář epidemiologické situace. Jsme realisté, musíme uplatňovat zdravý rozum. Záleží na rozhodnutí každého z vás.

Musíme dodržet epidemiologická opatření vyhlášená Vládou ČR. U vchodu do sálu budeme kontrolovat, zda máte platné potvrzení o prodělání nemoci covid-19 v posledních 180 dnech, nebo potvrzení o min. 14 dní ukončeném očkování, nebo negativní PCR test ne starší 168 hod, či negativní antigenní test ne starší 72 hod.

Po celou dobu pobytu v budově Jihočeského muzea je nutný nasazený respirátor FFP2/KN 95, případně nanorouška přes dýchací cesty.

Pravidelně vás budeme každý měsíc informovat o plánované činnosti. Sledujte webové stránky, maily i klubovou skříňku před muzeem.

 

Listopad 2021

 

pondělí 8. listopadu v 16.30 hod.

Jihočeské muzeum, barokní sál

přednáška na téma

Pravěké a raně středověké osídlení Českých Budějovic

hovoří doc. Ondřej Chvojka, Ph.D.

 

úterý 9. listopadu  v 15.15 hod.

prohlídka muzejní výstavy

Volný čas ženy v 19. století           

vede Mgr. Hana Cukrová

 

pondělí 29. listopadu v 16. 00 hod.

Konzervatoř České Budějovice

Předvánoční koncert

účinkují studenti konzervatoře

 

pondělí 13. prosince již od 14.00 hod. !!!!!!

Prohlídka kulturního domu Slávie

(nutno počítat s cca 3 hodinami) !!!!!!

provází PhDr. Mgr. M. Macková a I. Peštová

 

Další podrobnosti, případné změny budeme pravidelně uveřejňovat.


Historický klub Jihočeského muzea v Českých Budějovicích nabízí zájemcům o historii možnost vzájemného setkávání na přednáškách a při poznávacích zájezdech organizovaných jen pro členy klubu. Přednášky se konají 2x v měsíci, vždy druhé (v přednáškovém sále Jihočeského muzea) a poslední pondělí (v 1. patře Jihočeské vědecké knihovny). Poznávací exkurze za historickými pamětihodnostmi pořádá Historický klub pouze v období duben – září, dle potřeby s časovými přesahy. Historický klub připravuje pro své členy Zpravodaj Historického klubu, který vychází 4x ročně (v současnosti v podobě dvojčísel). V případě Vašeho zájmu o aktivity Historického klubu nás kontaktujte přímo na akcích klubu dle programu nebo na uvedených kontaktech.

Sdílet na FacebookSdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

Kalendář akcí