Historický klub

Spolky a klubyHistorický klub

Historický klub

Vážení členové Historického klubu,

přijměte pozvání na přednášku doc. PhDr. Heleny Soukupové "Svatá Anežka Česká - život a legenda", která se uskuteční ve čtvrtek 5. března 2020 od 16:00 hodin v Jihočeském muzeu v Barokním sále v 1. patře. Akce se koná v rámci doprovodného programu k probíhající výstavě "Svatá Anežka Česká a obraz její úcty v jižních Čechách". Pro členy Historického klubu jde zároveň o náhradní program za dočasně zrušené přednášky v Jihočeské vědecké knihovně. Vstup na přednášku mají členové Historického klubu po prokázání se členským průkazem zdarma.

 
Doc. PhDr. Helena Soukupová, historička umění, se badatelsky zabývá obdobím středověku, zejména architekturou žebravých řádů ve 13. a 14. století s přesahem do kulturní historie. V letech 1990–2003 působila na Katedře dějin umění a estetiky na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Je autorkou kvalitních publikací věnovaných Anežskému klášteru v Praze a osobnosti sv. Anežky České: Anežský klášter v Praze (1989, rozšířené vydání 2011), spoluautorkou výstavy a katalogu Svatá Anežka Česká, princezna a řeholnice (2011), spoluautorkou sborníku Svatá Anežka Česká a velké ženy její doby (2013) a autorkou mnoha dalších odborných článků.
 
Více o akci zde.
 

Historický klub Jihočeského muzea v Českých Budějovicích nabízí zájemcům o historii možnost vzájemného setkávání na přednáškách a při poznávacích zájezdech organizovaných jen pro členy klubu. Přednášky se konají 2x v měsíci, vždy druhé (v přednáškovém sále Jihočeského muzea) a poslední pondělí (v 1. patře Jihočeské vědecké knihovny). Poznávací exkurze za historickými pamětihodnostmi pořádá Historický klub pouze v období duben – září, dle potřeby s časovými přesahy. Historický klub připravuje pro své členy Zpravodaj Historického klubu, který vychází 4x ročně (v současnosti v podobě dvojčísel). V případě Vašeho zájmu o aktivity Historického klubu nás kontaktujte přímo na akcích klubu dle programu nebo na uvedených kontaktech.

Sdílet na FacebookSdílet na Google+Sdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

Kalendář akcí