Program

Spolky a klubyHistorický klubProgram

Program

Vážení přátelé!

       Těšili jsme se na společné setkání a obnovení naší klubové činnosti. Vzhledem k současné výrazně zhoršené epidemiologické situaci, kdy nedokážeme zajistit všechna daná pravidla (např. rozestupy) a nechceme tak ohrozit zdraví nás všech, musíme s politováním odvolat obě akce plánované na měsíc září i vycházku do Libníče. Je možné, že se nebudou konat ani plánované akce HK v dalších měsících.

       Za současné situace nelze nic plánovat dopředu. Je nutné sledovat internet i muzejní vitrínku, kde Vás budeme průběžně informovat. Zatím se odkládá i vrácení peněz za neuskutečněné zájezdy.

       Moc se omlouváme a přejeme vše dobré. 

 

Výbor historického klubu


Vážení členové,
na září jsme pro Vás plánovali přednášku o svaté Anežce České a obrazu její úcty v našem regionu. Kvůli současné situaci ZDE nabízíme alespoň krátké seznámení s některými stavbami, které jsou této osobnosti v jižních Čechách zasvěcené. Přednášku naplněnou řadou dalších fotografií a zajímavostí zařadíme někdy v budoucnu.

 


Vážené dámy, paní, pánové, členky a členové 

Historického klubu při JčM v ČB, z.s.,

         Obracím se na Vás tímto svým přípisem, abych Vám umožnil zajímat se o historii i nadále, než se zase všichni sejdeme (snad v září 2020) na přednáškách pořádaných našim HK. Určitým řešením, tedy zejména pro Vás, kteří máte doma možnost využívat internetu, je použít některých následujících webů, kde si můžete svým tzv. samostudiem prohloubit své znalosti a vědomosti. Pro ostatní, kteří tuto možnost nemají, pak zůstávají k dispozici knihy a nejrůznější atlasy.

Na prvním místě jsou to weby historických institucí Akademie věd České republiky, jako např.:

https://www.muzeumcb.cz/program/vystavy/lanna-monumenty-stoleti-vystava-projektu-lanna-evropske-kulturni-cesty.html;

 

Přeji všem členkám a členům HK při JčM v ČB, z.s., pokud možno jen příjemné a užitečné seznamování se s možnostmi výše uvedenými.

Se srdečným přáním všeho dobrého Vás všechny zdraví a vše dobré Vám všem přeje

 

II. místopředseda Jiří Dvořák

 

 

 

 

 

Sdílet na FacebookSdílet na Google+Sdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

Kalendář akcí