Program pro znevýhodněné návštěvníky Facebook Twitter Instagram

Náměstek Hroch převzal záštitu nad akcemi Jihočeského muzea

aktuálně

Náměstek hejtmana Jihočeského kraje Pavel Hroch převzal morální záštitu nad všemi akcemi Jihočeského muzea v Českých Budějovicích pro rok 2024. Zdůraznil tak význam této jihočeské kulturní instituce.

"Jsem velice rád, že máme v našem kraji takové vynikající muzeum, které nejen uchovává bohatou historii města, ale také prostřednictvím svých expozic a akcí přináší obohacující zážitky návštěvníkům," prohlásil náměstek Hroch.

"Jsem přesvědčen, že kultura a historie jsou pilíři každého společenství, a právě Jihočeské muzeum nám otevírá okno do minulosti, abychom lépe chápali přítomnost a poučili se do budoucnosti. Poskytnout morální záštitu této instituci je pro mě, jako pro náměstka hejtmana Jihočeského kraje zodpovědného za kulturu a památkovou péči, čest," dodal Pavel Hroch.

                                           

Jihočeský kraj a Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích čeká v tomto roce celá řada důležitých úkolů. Především se jedná o plánované úplné dokončení Archeoskanzenu Trocnov, tedy vybudování nového návštěvnického a vzdělávacího centra, muzejně expoziční části a provozně technického zázemí včetně prostorného parkoviště pro návštěvníky trocnovského areálu. "Trocnov je pro nás nejen historickým místem, ale i symbolem naší kulturní identity. Jeho kompletní dokončení představuje důležitý milník a já se těším, že budu moci být součástí tohoto procesu," uzavřel náměstek Hroch.

Kontaktní osoba:
Bc. David Hocke
sekce:
Aktuálně
Datum zveřejnění:
1.2.2024

Sdílet na FacebookSdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

Dnes (Pondělí)

Dopoledne Zavřeno
Odpoledne Zavřeno

Zítra (Úterý)

9.00 - 12.00
12.00 - 17.30

Celá otevírací doba

Kalendář akcí

Nejbližší akce

19.7.2024

Trocnovské divadelní slavnosti 2024 (Smím prosit, Dodo?) - NÁHRADNÍ TERMÍN 19. 7. 2024

Areál Památníku Jana Žižky z Trocnova - Archeoskanzen (Trocnov 14, 373 12 Borovany)
17.8.2024

Žumberská slavnost řemesel 2024

Tvrz Žumberk u Nových Hradů (374 01 Trhové Sviny)
23.8.2024

Trocnovské divadelní slavnosti 2024 (Dívčí válka)

Areál Památníku Jana Žižky z Trocnova - Archeoskanzen (Trocnov 14, 373 12 Borovany)
 

Pobočky

Historická budova Jihočeského muzea Historická budova Jihočeského muzea Muzeum koněspřežky Muzeum koněspřežky Tvrz Žumberk u Nových Hradů Tvrz Žumberk u Nových Hradů Památník Jana Žižky z Trocnova Památník Jana Žižky z Trocnova