Náměstek Hroch převzal záštitu nad akcemi Jihočeského muzea

aktuálně

Náměstek hejtmana Jihočeského kraje Pavel Hroch převzal morální záštitu nad všemi akcemi Jihočeského muzea v Českých Budějovicích pro rok 2024. Zdůraznil tak význam této jihočeské kulturní instituce.

"Jsem velice rád, že máme v našem kraji takové vynikající muzeum, které nejen uchovává bohatou historii města, ale také prostřednictvím svých expozic a akcí přináší obohacující zážitky návštěvníkům," prohlásil náměstek Hroch.

"Jsem přesvědčen, že kultura a historie jsou pilíři každého společenství, a právě Jihočeské muzeum nám otevírá okno do minulosti, abychom lépe chápali přítomnost a poučili se do budoucnosti. Poskytnout morální záštitu této instituci je pro mě, jako pro náměstka hejtmana Jihočeského kraje zodpovědného za kulturu a památkovou péči, čest," dodal Pavel Hroch.

Jihočeský kraj a Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích čeká v tomto roce celá řada důležitých úkolů. Především se jedná o plánované úplné dokončení Archeoskanzenu Trocnov, tedy vybudování nového návštěvnického a vzdělávacího centra, muzejně expoziční části a provozně technického zázemí včetně prostorného parkoviště pro návštěvníky trocnovského areálu. "Trocnov je pro nás nejen historickým místem, ale i symbolem naší kulturní identity. Jeho kompletní dokončení představuje důležitý milník a já se těším, že budu moci být součástí tohoto procesu," uzavřel náměstek Hroch.

Bc. David Hocke
1.2.2024