Nový podcast - Archeologické výzkumy hrobek

Podcast

Objevte zákulisí dobrodružné práce muzejníků v novém podcastu Hany Soukupové, která tentokrát vyzpovídala archeoložku Jihočeského muzea Zuzanu Thomovou.

Víte, že místa posledního odpočinku jihočeských velmožů i dalších významných osobností dnes dokáží archeologové podrobně prozkoumat, i když zůstanou zcela neporušená? Například z nedestruktivního výzkumu ve vyšebrodském klášteře vznikla publikace Jiřího Šindeláře a jeho kolegů „Rožmberská hrobka: Příběh hledání“ a je to bez nadsázky velmi napínavé čtení.

Podcast můžete poslouchat zde a najdete ho i na platformách Spotify, Apple podcasty nebo Google podcasty - stačí vyhledat Podcasty Jihočeského muzea.

foto: archiv Jihočeského muzea

21.8.2023