Nákupní košík

ZOBRAZIT KOŠÍK

Červená kniha květeny jižní části Čech

Editoři: Petr Lepší, Martin Lepší, Karel Boublík, Milan Štech, Vladimír Hans.
Červená kniha je komentovaným přehledem nejvýznamnějších druhů cévnatých rostlin jihočeského regionu. Shrnuje znalosti o ohrožených, vyhynulých, nezvěstných nebo nedostatečně prozkoumaných rostlinách, které se podařilo nashromáždit za uplynulých 200 let botanického výzkumu.
Vydalo Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích, vydání 1., 2013. Vázaná vazba, 501 stran, 270 barevných fotografií, 802 map, formát 215 x 300 mm.
ISBN 978-80-87311-35-6

Kniha podává podrobné informace o historickém a aktuálním rozšíření 830 rostlin a četné literární odkazy umožňují zjistit další podrobnosti. Pro každou rostlinu je zhodnoceno ohrožení, jsou uvedeny jeho příčiny a navržen i způsob ochrany. Komentáře doplňuje 802 map a 270 barevných fotografií, které byly pořízeny výhradně v jižní části Čech. Červená kniha je výsledkem několikaleté práce čtyřiceti botaniků z několika univerzit, muzeí, Agentury ochrany přírody a krajiny ČR, Ministerstva životního prostředí ČR, Botanického ústavu AV ČR a i několika soukromých botaniků. Dílo je určeno především terénním přírodovědcům, ochráncům přírody, zemědělským a lesnickým odborníkům, učitelům, studentům a všem milovníkům a obdivovatelům jihočeské přírody.

Už jste u nás nakupovali? Přihlašte se a nemusíte své údaje znovu vyplňovat.

Budete u nás nakupovat častěji? Zaregistrujte se.

REGISTRACE