Program pro znevýhodněné návštěvníky Facebook Twitter Instagram

Skryté příběhy v Budějcích - Vydejte se po stopách Františka A. Gerstnera

Datum konání:
od: 22.11.2021
do: 9.1.2022

Místo konání:
České Budějovice

Oslavte s námi Evropský rok železnice a vydejte se na úplně první trasu Skrytých příběhů v Českých Budějovicích, ve které pomůžete Františku Antonínu Gerstnerovi se stavbou první koněspřežné železnice na evropském kontinentě!

O hře skryté příběhy

Jedná se o geolokační mobilní hru pro zvídavé děti a hravé rodiče, díky které poznáte nejen nová zajímavá místa, ale navíc můžete cestovat v čase a udělat každý rodinný výlet neobyčejným dobrodružstvím. Stáhněte si zdarma aplikaci do chytrého telefonu s OS Android nebo iOS a vydejte se ven za prvním dobrodružstvím! Balíček dat s trasou si můžete stáhnout doma na wifi a tak při hře nepotřebujete mobilní data.

Popis trasy

Trasa začíná nedaleko centra u Obchodní akademie a vede k Lannově loděnici u Vltavy, aby se pak vrátila do romantických uliček u náměstí Přemysla Otakara II. a dovedla vás k Solné bráně. Nakonec vás trasa zavede přes park Háječek až na ulici příznačně nazvanou F. A. Gerstnera a poté k bývalé stanici koněspěžné dráhy, kde je dnes Muzeum koněspřežky - pobočka Jihočeského muzea. Jde o procházku za poznáním v délce 2,7 km, kterou byste měli i s plněním 6 úkolů zvládnout 60 minut.

Více informací o trase naleznete zde!

Soutěž

Na poslední zastávce trasy naleznete odkaz na on-line kvíz a v případě, že odpovíte na jeho otázky, budete zařazeni do slosování o deskovou hru „Jízdenky, prosím! Evropa“. Soutěž probíhá až do 9. 1. 2022. Slosováni budou hráči, kteří hru projdou v tomto období a vyplní kvíz. Losování a vyhlášení vítěze proběhne 10. 1. 2022 na facebooku EUROPE DIRECT České Budějovice.

Pravidla soutěže - Skryté příběhy.pdf

Kontaktní osoba:
Tomáš Svoboda
Datum zveřejnění:
25.11.2021

Sdílet na FacebookSdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

Dnes (Pondělí)

Dopoledne Zavřeno
Odpoledne Zavřeno

Zítra (Úterý)

9.00 - 12.00
12.30 - 17.00

Celá otevírací doba

Jak se k nám dostanete?

Kalendář akcí

Nejbližší akce

16.4.2024

Obraz Jana Žižky v jihočeských pověstech (Jan Šimánek)

Hlavní budova Jihočeského muzea (Dukelská 1, 370 01 České Budějovice)
20.4.2024

Mezinárodní den památek 2024

České Budějovice
 

Pobočky

Historická budova Jihočeského muzea Historická budova Jihočeského muzea Muzeum koněspřežky Muzeum koněspřežky Tvrz Žumberk u Nových Hradů Tvrz Žumberk u Nových Hradů Památník Jana Žižky z Trocnova Památník Jana Žižky z Trocnova