Program pro znevýhodněné návštěvníky Facebook Twitter Instagram

Skryté příběhy v Budějcích - Vydejte se po stopách Františka A. Gerstnera

Datum konání:
od: 22.11.2021
do: 9.1.2022

Místo konání:
České Budějovice

Oslavte s námi Evropský rok železnice a vydejte se na úplně první trasu Skrytých příběhů v Českých Budějovicích, ve které pomůžete Františku Antonínu Gerstnerovi se stavbou první koněspřežné železnice na evropském kontinentě!

O hře skryté příběhy

Jedná se o geolokační mobilní hru pro zvídavé děti a hravé rodiče, díky které poznáte nejen nová zajímavá místa, ale navíc můžete cestovat v čase a udělat každý rodinný výlet neobyčejným dobrodružstvím. Stáhněte si zdarma aplikaci do chytrého telefonu s OS Android nebo iOS a vydejte se ven za prvním dobrodružstvím! Balíček dat s trasou si můžete stáhnout doma na wifi a tak při hře nepotřebujete mobilní data.

Popis trasy

Trasa začíná nedaleko centra u Obchodní akademie a vede k Lannově loděnici u Vltavy, aby se pak vrátila do romantických uliček u náměstí Přemysla Otakara II. a dovedla vás k Solné bráně. Nakonec vás trasa zavede přes park Háječek až na ulici příznačně nazvanou F. A. Gerstnera a poté k bývalé stanici koněspěžné dráhy, kde je dnes Muzeum koněspřežky - pobočka Jihočeského muzea. Jde o procházku za poznáním v délce 2,7 km, kterou byste měli i s plněním 6 úkolů zvládnout 60 minut.

Více informací o trase naleznete zde!

Soutěž

Na poslední zastávce trasy naleznete odkaz na on-line kvíz a v případě, že odpovíte na jeho otázky, budete zařazeni do slosování o deskovou hru „Jízdenky, prosím! Evropa“. Soutěž probíhá až do 9. 1. 2022. Slosováni budou hráči, kteří hru projdou v tomto období a vyplní kvíz. Losování a vyhlášení vítěze proběhne 10. 1. 2022 na facebooku EUROPE DIRECT České Budějovice.

Pravidla soutěže - Skryté příběhy.pdf

Kontaktní osoba:
Tomáš Svoboda
Datum zveřejnění:
25.11.2021

Sdílet na FacebookSdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

Dnes (Čtvrtek)

Dopoledne Zavřeno
Odpoledne Zavřeno

Zítra (Pátek)

zavřeno

Celá otevírací doba

Jak se k nám dostanete?

Kalendář akcí

 

Pobočky

Historická budova Jihočeského muzea Historická budova Jihočeského muzea Muzeum koněspřežky Muzeum koněspřežky Tvrz Žumberk u Nových Hradů Tvrz Žumberk u Nových Hradů Památník Jana Žižky z Trocnova Památník Jana Žižky z Trocnova