Program pro znevýhodněné návštěvníky Facebook Twitter Instagram

Dny evropského kulturního dědictví

Datum konání:
18.9.2021

Místo konání:
Hlavní budova Jihočeského muzea (Dukelská 1, 370 51 České Budějovice)

Odbor památkové péče magistrátu města České Budějovice a Agentura Kultur-Kontakt Miroslava Mareše vás zvou na tradiční Dny evropského kulturního dědictví. V rámci celé akce, která se koná v sobotu 18. září, je připraven bohatý program na několika místech v Českých Budějovicích, včetně hlavní budovy Jihočeského muzea. Tento den je vstup na všechny expozice a výstavy zdarma! Téma letošního ročníku: Cechy a řemesla královského města České Budějovice.


PROGRAM V JIHOČESKÉM MUZEU


 

VOLNĚ PŘÍSTUPNÉ EXPOZICE A VÝSTAVY

V rámci akce je vstup do všech expozic a výstav v hlavní budově muzea (Dukelská) zdarma:


PŘEDNÁŠKA "ČESKOBUDĚJOVICKÉ ATELIÉRY" (MILAN BINDER)

  • Délka 60 minut. Kapacita 45 osob. Začátek v 9:00 hod. Barokní sál Jihočeského muzea. Sraz před Jihočeským muzeem.
  • Vstup pouze s platnou vstupenkou. Bezplatné vstupenky lze rezervovat na www.cbsystem.cz. Vyzvednout je lze pouze v Turistickém informačním centru na nám. Přemysla Otakara II. č. 2. České Budějovice.
  • Anotace přednášky: V dnešní době digitálních fotoaparátů si už ani nedovedeme představit to kouzlo starých časů, kdy se rodina naparádila a vydala se do některého z vyhlášených fotoateliérů, aby si nechala zhotovit, tzv. Kabinetku. Zadní strany tvrdých kartonových fotografií pak zdobila reklama jednotlivých ateliérů. Antonín Pech, Antonín Wildt, Václav Vlasák a mnohých dalších. Známý budějovický patriot a fotograf Milan Binder má ve své sbírce množství unikátních fotografií nejen z těchto ateliérů a rád Vám je představí. Ukáže Vám dobový dřevěný fotoaparát a vysvětlí Vám, jak se tenkrát fotografovalo i kolik těch fotoateliérů v Českých Budějovicích působilo.

KOMPLETNÍ PROGRAM DNŮ EVROPSKÉHO KULTURNÍHO DĚDICTVÍ NAJDETE NA STRÁNKÁCH AGENTURY KULTUR-KONTAKT.

 

Kontaktní osoba:
Tomáš Svoboda
Datum zveřejnění:
13.9.2021

Sdílet na FacebookSdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

Dnes (Čtvrtek)

Dopoledne 9.00 - 12.00
Odpoledne 12.00 - 17.30

Zítra (Pátek)

9.00 - 12.00
12.00 - 17.30

Celá otevírací doba

Kalendář akcí

 

Pobočky

Historická budova Jihočeského muzea Historická budova Jihočeského muzea Muzeum koněspřežky Muzeum koněspřežky Tvrz Žumberk u Nových Hradů Tvrz Žumberk u Nových Hradů Památník Jana Žižky z Trocnova Památník Jana Žižky z Trocnova