Program pro znevýhodněné návštěvníky Facebook Twitter Instagram

Koncert barokní a skotské lidové hudby

Koncert
Datum konání:
2.4.2019 17:00

Místo konání:
Historická budova Jihočeského muzea v Českých Budějovicích, Dukelská 1

Jihočeské muzeum a Konzervatoř České Budějovice Vás srdečně zvou na koncert barokní a skotské lidové hudby, který se koná v úterý 2. dubna 2019 od 17:00 hodin v hlavní historické budově muzea (Dukelská 1, 370 51 České Budějovice, vchod ze Senovážného náměstí).

PROGRAM (barokní příčné a zobcové flétny, loutna a cembalo): Turlough O'Carolan, A. Vivaldi, J. M. Hotteterre a další (účinkují studenti a pedagogové Konzervatoře České Budějovice).


Obor "Barokní příčná flétna" byl na Konzervatoři v Českých Budějovicích založen v roce 2015 jako první v České republice. Studenti v rámci oboru hrají na kopie dobových nástrojů z 1. poloviny 18. století. Repertoárem barokní příčné flétny je tedy barokní hudba přesahující až do klasicismu. Jako jeden z dalších historických a tradičně používaných nástrojů v období 17. - 18. století je loutna a cembalo. Ty se využívaly jak k doprovodu sólového hlasu, nástroje či ansámblu, tak i jako sólový nástroj. Proto se na tomto koncertě představí společně s flétnou. Další nástroj figurující v době baroka je flétna zobcová, používaná jako sólový i ansámblový nástroj.

Program doplní i několik melodií z oblasti Skotska a Irska, které vycházejí z kořenů tehdejší lidové hudby. Právě lidová hudba vždy silně ovlivňovala a inspirovala skladatele napříč všemi staletími. Uslyšíte také francouzský a italský hudební styl, dva nejsilnější žánry barokní éry. Studenti připomenou významné skladatele jako je A. Vivaldi, F. Barsanti, J. M. Hotteterre a další.

VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ


Kontaktní osoba:
Tomáš Svoboda
Datum zveřejnění:
18.2.2019

Sdílet na FacebookSdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

Dnes (Středa)

Dopoledne Zavřeno
Odpoledne Zavřeno

Zítra (Čtvrtek)

zavřeno

Celá otevírací doba

Kalendář akcí

Nejbližší akce

1.5.2021

Řemesla pod Novohradskými horami

Tvrz Žumberk u Nových Hradů (374 01 Trhové Sviny)