Program pro znevýhodněné návštěvníky Facebook Twitter Instagram

Koncert barokní a skotské lidové hudby

Koncert
Datum konání:
2.4.2019 17:00

Místo konání:
Historická budova Jihočeského muzea v Českých Budějovicích, Dukelská 1

Jihočeské muzeum a Konzervatoř České Budějovice Vás srdečně zvou na koncert barokní a skotské lidové hudby, který se koná v úterý 2. dubna 2019 od 17:00 hodin v hlavní historické budově muzea (Dukelská 1, 370 51 České Budějovice, vchod ze Senovážného náměstí).

PROGRAM (barokní příčné a zobcové flétny, loutna a cembalo): Turlough O'Carolan, A. Vivaldi, J. M. Hotteterre a další (účinkují studenti a pedagogové Konzervatoře České Budějovice).


Obor "Barokní příčná flétna" byl na Konzervatoři v Českých Budějovicích založen v roce 2015 jako první v České republice. Studenti v rámci oboru hrají na kopie dobových nástrojů z 1. poloviny 18. století. Repertoárem barokní příčné flétny je tedy barokní hudba přesahující až do klasicismu. Jako jeden z dalších historických a tradičně používaných nástrojů v období 17. - 18. století je loutna a cembalo. Ty se využívaly jak k doprovodu sólového hlasu, nástroje či ansámblu, tak i jako sólový nástroj. Proto se na tomto koncertě představí společně s flétnou. Další nástroj figurující v době baroka je flétna zobcová, používaná jako sólový i ansámblový nástroj.

Program doplní i několik melodií z oblasti Skotska a Irska, které vycházejí z kořenů tehdejší lidové hudby. Právě lidová hudba vždy silně ovlivňovala a inspirovala skladatele napříč všemi staletími. Uslyšíte také francouzský a italský hudební styl, dva nejsilnější žánry barokní éry. Studenti připomenou významné skladatele jako je A. Vivaldi, F. Barsanti, J. M. Hotteterre a další.

VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ


Kontaktní osoba:
Tomáš Svoboda
Datum zveřejnění:
18.2.2019

Sdílet na FacebookSdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

Dnes (Neděle)

Dopoledne 9.00 - 12.00
Odpoledne 12.00 - 17.30

Zítra (Pondělí)

zavřeno

Celá otevírací doba

Kalendář akcí

Nejbližší akce

13.12.2023

Vánoční koncert v Jihočeském muzeu

Hlavní budova Jihočeského muzea (Dukelská 1, 370 01 České Budějovice)
14.12.2023

Zpívání vánočních koled na schodech v muzeu

Hlavní budova Jihočeského muzea (Dukelská 1, 370 01 České Budějovice)
 

Pobočky

Historická budova Jihočeského muzea Historická budova Jihočeského muzea Muzeum koněspřežky Muzeum koněspřežky Tvrz Žumberk u Nových Hradů Tvrz Žumberk u Nových Hradů Památník Jana Žižky z Trocnova Památník Jana Žižky z Trocnova