Program pro znevýhodněné návštěvníky Facebook Twitter Instagram

Setkání s Calixtem Suarezem (vyslanec indiánského kmene Arhuaco)

aktuálně
Datum konání:
21.5.2019 17:30

Místo konání:
Historická budova Jihočeského muzea v Českých Budějovicích, Dukelská 1

Dovolujeme si Vás pozvat na výjimečné osobní setkání s Calixtem Suerezem - vyslancem indiánských kmenů z kolumbijské Sierra Nevady, potomků pradávné civilizace Tayrona. Akce se koná v úterý 21. května 2019 od 17:30 hodin Barokním sále hlavní budovy muzea v 1. patře (Dukelská 1, České Budějovice).


CALIXTO SUAREZ

Narodil se vysoko v horách, v místech, kde stále ještě žijí pouze domorodí lidé. Calixto mnoho let jezdí po celém světě a předává poselství jeho prastaré kultury, od moudrých z jeho kmene a zároveň poznává a studuje "moderní" svět, různé kultury a tradice. Spolupracuje také s mamos ze sousedních kmenů Kogi i Wiva.
Přichází k nám z civilizace, kde lidé ještě nezapomněli kdo jsou a co je jejich posláním a funkcí na tomto světě. Jsou hluboce propojeni s přírodou a cítí ji. Svojí každodenní činností a tzv. "pagamentos" - uctívání matky Země a jejích darů, pomáhají udržovat rovnováhu a harmonii na této planetě i v univerzu.


Calixto hovoří přímo k srdcím lidí. Dokáže oslovit toho, kdo je skryt někde hluboko uvnitř. Toho kdo je uvnitř a čeká na slova, která zaresonují s jeho duší, aby se mohl znovu spojit a vzpomenout si, na co jsme možná pro všechno to harampádí okolo a uvnitř nás, v našich hlavách a srdcích dávno zapomněli. Na náš princip hodnot, jako lidské bytosti.
Je zvyklý přednášet jak před mladou generací, tak před staršími lidmi či universitními profesory. Jeho záměrem je povzbudit lidi k osobní zodpovědnosti za šetrné a uctivé chování k přírodě a k jejím zdrojům. Jeho vizí je, že země je zdravá, voda je čistá, vítr je bez "virů" a lidské bytosti jsou v mezi sebou i sami se sebou. Podařilo se mu díky podpoře lidí z Evropy vykoupit již přes 1.000 hektarů půdy, aby indiáni z jeho kmene mohli v klidu žít, chránit svá posvátná území a spirituálně pracovat na podporu harmonie a rovnováhy a zachování života na této planetě.Více o kmeni Arhuaco: https://www.jaguarpeople.org/arhuaco/

Na místě bude možné zakoupit si mochily - tradiční tašky indiánů ze Sierra Nevady (tašky je možné koupit i na e-shopu pořadatele akce: http://eshop.jaguarpeople.org/)
Dále přispět jakoukoliv finanční částkou na nákup půdy a stavbu tradičních chýší v pohoří Sierra Nevada pro zachování možnosti tradičního způsobu života indiánských rodin.


Datum: 21.5. 17.30
Místo konání: Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích, Dukelská 242/1, České Budějovice 370 51
Cena vstupenky: 290 Kč
Vstupenky lze zakoupit zde: https://www.inviton.cz/e-9889/setkani-s-vyslancem-indianskych-kmenu-arhuaco-a-kogi-v-ceskych-budejovicich

Facebook událost zde.

Organizátor akce: Nadační fond Jaguar People (www.jaguarpeople.org).


Další setkání s Calixtem Suarezem v ČR:

  • 17.5. - 19.5. 2019 ALLfest Litoměřice
  • 22.5. 2019 Praha
  • 23.5. 2019 Olomouc


Program bude tlumočený do českého jazyka.

Akce má omezenou kapacitu počtu účastníků.

Možnost osobní konzultace s Indiánem ze Sierra Nevady. Nejedná se o léčení, ale o setkání s velmi moudrým mužem, který má obrovské životní zkušenosti a nadhled.

Kontaktní osoba:
Tomáš Svoboda
Datum zveřejnění:
13.5.2019

Sdílet na FacebookSdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

Dnes (Čtvrtek)

Dopoledne 9.00 - 12.00
Odpoledne 12.00 - 17.30

Zítra (Pátek)

9.00 - 12.00
12.00 - 17.30

Celá otevírací doba

Kalendář akcí

Nejbližší akce

9.10.2023

Výstava hub (KONÁNÍ POTVRZENO!)

Hlavní budova Jihočeského muzea (Dukelská 1, 370 01 České Budějovice)
 

Pobočky

Historická budova Jihočeského muzea Historická budova Jihočeského muzea Muzeum koněspřežky Muzeum koněspřežky Tvrz Žumberk u Nových Hradů Tvrz Žumberk u Nových Hradů Památník Jana Žižky z Trocnova Památník Jana Žižky z Trocnova