Program pro znevýhodněné návštěvníky Facebook Twitter Instagram

Setkání s Calixtem Suarezem (vyslanec indiánského kmene Arhuaco)

aktuálně
Datum konání:
21.5.2019 17:30

Místo konání:
Historická budova Jihočeského muzea v Českých Budějovicích, Dukelská 1

Dovolujeme si Vás pozvat na výjimečné osobní setkání s Calixtem Suerezem - vyslancem indiánských kmenů z kolumbijské Sierra Nevady, potomků pradávné civilizace Tayrona. Akce se koná v úterý 21. května 2019 od 17:30 hodin Barokním sále hlavní budovy muzea v 1. patře (Dukelská 1, České Budějovice).


CALIXTO SUAREZ

Narodil se vysoko v horách, v místech, kde stále ještě žijí pouze domorodí lidé. Calixto mnoho let jezdí po celém světě a předává poselství jeho prastaré kultury, od moudrých z jeho kmene a zároveň poznává a studuje "moderní" svět, různé kultury a tradice. Spolupracuje také s mamos ze sousedních kmenů Kogi i Wiva.
Přichází k nám z civilizace, kde lidé ještě nezapomněli kdo jsou a co je jejich posláním a funkcí na tomto světě. Jsou hluboce propojeni s přírodou a cítí ji. Svojí každodenní činností a tzv. "pagamentos" - uctívání matky Země a jejích darů, pomáhají udržovat rovnováhu a harmonii na této planetě i v univerzu.


Calixto hovoří přímo k srdcím lidí. Dokáže oslovit toho, kdo je skryt někde hluboko uvnitř. Toho kdo je uvnitř a čeká na slova, která zaresonují s jeho duší, aby se mohl znovu spojit a vzpomenout si, na co jsme možná pro všechno to harampádí okolo a uvnitř nás, v našich hlavách a srdcích dávno zapomněli. Na náš princip hodnot, jako lidské bytosti.
Je zvyklý přednášet jak před mladou generací, tak před staršími lidmi či universitními profesory. Jeho záměrem je povzbudit lidi k osobní zodpovědnosti za šetrné a uctivé chování k přírodě a k jejím zdrojům. Jeho vizí je, že země je zdravá, voda je čistá, vítr je bez "virů" a lidské bytosti jsou v mezi sebou i sami se sebou. Podařilo se mu díky podpoře lidí z Evropy vykoupit již přes 1.000 hektarů půdy, aby indiáni z jeho kmene mohli v klidu žít, chránit svá posvátná území a spirituálně pracovat na podporu harmonie a rovnováhy a zachování života na této planetě.Více o kmeni Arhuaco: https://www.jaguarpeople.org/arhuaco/

Na místě bude možné zakoupit si mochily - tradiční tašky indiánů ze Sierra Nevady (tašky je možné koupit i na e-shopu pořadatele akce: http://eshop.jaguarpeople.org/)
Dále přispět jakoukoliv finanční částkou na nákup půdy a stavbu tradičních chýší v pohoří Sierra Nevada pro zachování možnosti tradičního způsobu života indiánských rodin.


Datum: 21.5. 17.30
Místo konání: Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích, Dukelská 242/1, České Budějovice 370 51
Cena vstupenky: 290 Kč
Vstupenky lze zakoupit zde: https://www.inviton.cz/e-9889/setkani-s-vyslancem-indianskych-kmenu-arhuaco-a-kogi-v-ceskych-budejovicich

Facebook událost zde.

Organizátor akce: Nadační fond Jaguar People (www.jaguarpeople.org).


Další setkání s Calixtem Suarezem v ČR:

  • 17.5. - 19.5. 2019 ALLfest Litoměřice
  • 22.5. 2019 Praha
  • 23.5. 2019 Olomouc


Program bude tlumočený do českého jazyka.

Akce má omezenou kapacitu počtu účastníků.

Možnost osobní konzultace s Indiánem ze Sierra Nevady. Nejedná se o léčení, ale o setkání s velmi moudrým mužem, který má obrovské životní zkušenosti a nadhled.

Kontaktní osoba:
Tomáš Svoboda
Datum zveřejnění:
13.5.2019

Sdílet na FacebookSdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

Dnes (Sobota)

Dopoledne 9.00 - 12.00
Odpoledne 12.00 - 17.30

Zítra (Neděle)

9.00 - 12.00
12.00 - 17.30

Celá otevírací doba

Kalendář akcí

Nejbližší akce

18.6.2024

Otázky a otazníky kolem Jana Žižky (Petr Čornej)

Hlavní budova Jihočeského muzea (Dukelská 1, 370 01 České Budějovice)
5.7.2024

Trocnovské slavnosti 2024 (Světáci)

Areál Památníku Jana Žižky z Trocnova - Archeoskanzen (Trocnov 14, 373 12 Borovany)
19.7.2024

Trocnovské divadelní slavnosti 2024 (Smím prosit, Dodo?) - NÁHRADNÍ TERMÍN 19. 7. 2024

Areál Památníku Jana Žižky z Trocnova - Archeoskanzen (Trocnov 14, 373 12 Borovany)
 

Pobočky

Historická budova Jihočeského muzea Historická budova Jihočeského muzea Muzeum koněspřežky Muzeum koněspřežky Tvrz Žumberk u Nových Hradů Tvrz Žumberk u Nových Hradů Památník Jana Žižky z Trocnova Památník Jana Žižky z Trocnova