Program pro znevýhodněné návštěvníky Facebook Twitter Instagram

Skryté příběhy v Budějcích - Vydejte se po stopách Františka A. Gerstnera

Datum konání:
od: 22.11.2021
do: 9.1.2022

Místo konání:
České Budějovice

Oslavte s námi Evropský rok železnice a vydejte se na úplně první trasu Skrytých příběhů v Českých Budějovicích, ve které pomůžete Františku Antonínu Gerstnerovi se stavbou první koněspřežné železnice na evropském kontinentě!

O hře skryté příběhy

Jedná se o geolokační mobilní hru pro zvídavé děti a hravé rodiče, díky které poznáte nejen nová zajímavá místa, ale navíc můžete cestovat v čase a udělat každý rodinný výlet neobyčejným dobrodružstvím. Stáhněte si zdarma aplikaci do chytrého telefonu s OS Android nebo iOS a vydejte se ven za prvním dobrodružstvím! Balíček dat s trasou si můžete stáhnout doma na wifi a tak při hře nepotřebujete mobilní data.

Popis trasy

Trasa začíná nedaleko centra u Obchodní akademie a vede k Lannově loděnici u Vltavy, aby se pak vrátila do romantických uliček u náměstí Přemysla Otakara II. a dovedla vás k Solné bráně. Nakonec vás trasa zavede přes park Háječek až na ulici příznačně nazvanou F. A. Gerstnera a poté k bývalé stanici koněspěžné dráhy, kde je dnes Muzeum koněspřežky - pobočka Jihočeského muzea. Jde o procházku za poznáním v délce 2,7 km, kterou byste měli i s plněním 6 úkolů zvládnout 60 minut.

Více informací o trase naleznete zde!

Soutěž

Na poslední zastávce trasy naleznete odkaz na on-line kvíz a v případě, že odpovíte na jeho otázky, budete zařazeni do slosování o deskovou hru „Jízdenky, prosím! Evropa“. Soutěž probíhá až do 9. 1. 2022. Slosováni budou hráči, kteří hru projdou v tomto období a vyplní kvíz. Losování a vyhlášení vítěze proběhne 10. 1. 2022 na facebooku EUROPE DIRECT České Budějovice.

Pravidla soutěže - Skryté příběhy.pdf

Kontaktní osoba:
Tomáš Svoboda
Datum zveřejnění:
25.11.2021

Sdílet na FacebookSdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

Dnes (Pátek)

Dopoledne 9.00 - 12.00
Odpoledne 12.00 - 17.30

Zítra (Sobota)

9.00 - 12.00
12.00 - 17.30

Celá otevírací doba

Kalendář akcí

Nejbližší akce

30.5.2024

Edukační dílny (Jan Žižka na jihu Čech 600 let) - Iluminace

Hlavní budova Jihočeského muzea (Dukelská 1, 370 01 České Budějovice)
31.5.2024

Trocnovské slavnosti 2024 (Na správné adrese)

Areál Památníku Jana Žižky z Trocnova - Archeoskanzen (Trocnov 14, 373 12 Borovany)
 

Pobočky

Historická budova Jihočeského muzea Historická budova Jihočeského muzea Muzeum koněspřežky Muzeum koněspřežky Tvrz Žumberk u Nových Hradů Tvrz Žumberk u Nových Hradů Památník Jana Žižky z Trocnova Památník Jana Žižky z Trocnova