Program pro znevýhodněné návštěvníky Facebook Twitter Instagram

Soutěž o meč Markvarta z Pořešína - rodným krajem Jana Žižky

Tip na výlet
Datum konání:
od: 1.7.2016
do: 30.9.2016

Místo konání:
Památník Jana Žižky z Trocnova, Tvrz Žumberk, Hrad Pořešín, Buškův Hamr a Dům Kantůrků ve Velešíně

Zapojte se do soutěže o hodnotné ceny. Stačí jen o letošních prázdninách navštívit 5 turistických destinací - Památník Jana Žižky z Trocnova, Tvrz Žumberk u Nových Hradů, hrad Pořešín, Buškův Hamr a dům u Kantůrků ve Velešíně a najít v nich správná slova do křížovky. Pak už jen počkat na slosování o zajímavé ceny! VYLOSOVÁNÍ VÝHERCŮ SOUTĚŽE PROBĚHNE V RÁMCI TROCNOVSKÝCH SLAVNOSTÍ - 24. září v cca 15:45 hodin.

RODNÝM KRAJEM JANA ŽIŽKY
Trocnov, Žumberk, Pořešín, Buškův Hamr, Velešín
V úzkém pětiúhelníku pod královským městem České Budějovice se v malebné kopcovité krajině protkané rybníky, říčkami a lesy nachází v minimálních odstupech patero pozoruhodných míst, kterými procházely dějiny kraje pětilisté růže. Lesy obklopené rodiště největšího a nikdy neporaženého husitského hejtmana Jana Žižky z Trocnova, středověký hrad Pořešín s expozicí středověkého stavitelství – kdysi pyšné sídlo Bavorů ze Strakonic, tvrz Žumberk obklopená vodou jako připomínka pomíjivosti slávy Hocků z Zweibrucku, funkční hamr s náhonem jako doklad zručnosti a řemeslné dovednosti jihočeských hamerníků a kulinářská zručnost a vynalézavost měšťanského stavu ve Velešíně.
Zveme Vás k návštěvě těchto míst, zdánlivě odlišných, ale spojených společně prožitou historií a osudy lidí, kteří pomáhali tyto skvosty historie a tradic vytvořit a sami přitom zůstali v bezejmenné propasti času a zapomnění.
 
SOUTĚŽ O MEČ MARKVARTA Z POŘEŠÍNA
Dobrým, avšak dnes již zapomenutým zvykem po celou historii našeho kousku jihočeské země bývalo, že si host odnášel od dobrých lidí dárek nebo drobnou výsluhu z míst, která navštívil. Protože bychom na tuto tradici rádi navázali, připravili jsme pro Vás soutěž o ceny, která Vám budou připomínat to hezké, co jste v našem kraji prožili.
Získali a vyrobili jsme pro vás tyto věci, které jsou určeny nejen pro připomenutí Vašich zážitků v našem kraji, ale i pro potěchu Vašich chuťových buněk:
1. Středověký jednoruční meč pana Markvarta z Pořešína
2. 15l soudek 15° žumberského polotmavého piva
3. Stříbrná mince s certifikátem k výročí 750 let založení města a hradu Velelšín  
4. Kovaný domovní zvon
5. Model husitské vozové hradby s cínovými figurkami

Informace o soutěži a letáček do soutěže najdete na každém z výše uvedených míst. Zadní strana letáku obsahuje návod, jak se stát šťastným majitelem některé z připravených cen. Po odhalení tajenky v křížovce celou stranu odtrhnete, vyplníte jméno a kontakt a vhodíte do připravených boxů. Slosování o ceny proběhne 30. září 2016. Výsledky budou zveřejněny na webových stránkách zapojených turistických destinací a připraveny k vyzvednutí v Kulturním a informačním centru ve Velešíně nebo vám budou po dohodě zaslány poštou.  Přejeme Vám hodně úspěchů a příjemných zážitků z cest!
Pěkné rozhledy a zachovejte nám přízeň!

www.buskuv-hamr.cz www.kicvelesin.cz www.hradynamalsi.cz https://www.muzeumcb.cz/navstivte-nas/pobocky/tvrz-zumberk-u-novych-hradu/  https://www.muzeumcb.cz/navstivte-nas/pobocky/pamatnik-jana-zizky-z-trocnova/
 

Kontaktní osoba:
Hana Švejkarová
Datum zveřejnění:
7.6.2016

Sdílet na FacebookSdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

Dnes (Čtvrtek)

Dopoledne 9.00 - 12.00
Odpoledne 12.00 - 17.30

Zítra (Pátek)

9.00 - 12.00
12.00 - 17.30

Celá otevírací doba

Kalendář akcí

Nejbližší akce

19.7.2024

Trocnovské divadelní slavnosti 2024 (Smím prosit, Dodo?) - NÁHRADNÍ TERMÍN 19. 7. 2024

Areál Památníku Jana Žižky z Trocnova - Archeoskanzen (Trocnov 14, 373 12 Borovany)
17.8.2024

Žumberská slavnost řemesel 2024

Tvrz Žumberk u Nových Hradů (374 01 Trhové Sviny)
23.8.2024

Trocnovské divadelní slavnosti 2024 (Dívčí válka)

Areál Památníku Jana Žižky z Trocnova - Archeoskanzen (Trocnov 14, 373 12 Borovany)
 

Pobočky

Historická budova Jihočeského muzea Historická budova Jihočeského muzea Muzeum koněspřežky Muzeum koněspřežky Tvrz Žumberk u Nových Hradů Tvrz Žumberk u Nových Hradů Památník Jana Žižky z Trocnova Památník Jana Žižky z Trocnova