Program pro znevýhodněné návštěvníky Facebook Twitter Instagram

Soutěž o meč Markvarta z Pořešína - rodným krajem Jana Žižky

Tip na výlet
Datum konání:
od: 1.7.2016
do: 30.9.2016

Místo konání:
Památník Jana Žižky z Trocnova, Tvrz Žumberk, Hrad Pořešín, Buškův Hamr a Dům Kantůrků ve Velešíně

Zapojte se do soutěže o hodnotné ceny. Stačí jen o letošních prázdninách navštívit 5 turistických destinací - Památník Jana Žižky z Trocnova, Tvrz Žumberk u Nových Hradů, hrad Pořešín, Buškův Hamr a dům u Kantůrků ve Velešíně a najít v nich správná slova do křížovky. Pak už jen počkat na slosování o zajímavé ceny! VYLOSOVÁNÍ VÝHERCŮ SOUTĚŽE PROBĚHNE V RÁMCI TROCNOVSKÝCH SLAVNOSTÍ - 24. září v cca 15:45 hodin.

RODNÝM KRAJEM JANA ŽIŽKY
Trocnov, Žumberk, Pořešín, Buškův Hamr, Velešín
V úzkém pětiúhelníku pod královským městem České Budějovice se v malebné kopcovité krajině protkané rybníky, říčkami a lesy nachází v minimálních odstupech patero pozoruhodných míst, kterými procházely dějiny kraje pětilisté růže. Lesy obklopené rodiště největšího a nikdy neporaženého husitského hejtmana Jana Žižky z Trocnova, středověký hrad Pořešín s expozicí středověkého stavitelství – kdysi pyšné sídlo Bavorů ze Strakonic, tvrz Žumberk obklopená vodou jako připomínka pomíjivosti slávy Hocků z Zweibrucku, funkční hamr s náhonem jako doklad zručnosti a řemeslné dovednosti jihočeských hamerníků a kulinářská zručnost a vynalézavost měšťanského stavu ve Velešíně.
Zveme Vás k návštěvě těchto míst, zdánlivě odlišných, ale spojených společně prožitou historií a osudy lidí, kteří pomáhali tyto skvosty historie a tradic vytvořit a sami přitom zůstali v bezejmenné propasti času a zapomnění.
 
SOUTĚŽ O MEČ MARKVARTA Z POŘEŠÍNA
Dobrým, avšak dnes již zapomenutým zvykem po celou historii našeho kousku jihočeské země bývalo, že si host odnášel od dobrých lidí dárek nebo drobnou výsluhu z míst, která navštívil. Protože bychom na tuto tradici rádi navázali, připravili jsme pro Vás soutěž o ceny, která Vám budou připomínat to hezké, co jste v našem kraji prožili.
Získali a vyrobili jsme pro vás tyto věci, které jsou určeny nejen pro připomenutí Vašich zážitků v našem kraji, ale i pro potěchu Vašich chuťových buněk:
1. Středověký jednoruční meč pana Markvarta z Pořešína
2. 15l soudek 15° žumberského polotmavého piva
3. Stříbrná mince s certifikátem k výročí 750 let založení města a hradu Velelšín  
4. Kovaný domovní zvon
5. Model husitské vozové hradby s cínovými figurkami

Informace o soutěži a letáček do soutěže najdete na každém z výše uvedených míst. Zadní strana letáku obsahuje návod, jak se stát šťastným majitelem některé z připravených cen. Po odhalení tajenky v křížovce celou stranu odtrhnete, vyplníte jméno a kontakt a vhodíte do připravených boxů. Slosování o ceny proběhne 30. září 2016. Výsledky budou zveřejněny na webových stránkách zapojených turistických destinací a připraveny k vyzvednutí v Kulturním a informačním centru ve Velešíně nebo vám budou po dohodě zaslány poštou.  Přejeme Vám hodně úspěchů a příjemných zážitků z cest!
Pěkné rozhledy a zachovejte nám přízeň!

www.buskuv-hamr.cz www.kicvelesin.cz www.hradynamalsi.cz https://www.muzeumcb.cz/navstivte-nas/pobocky/tvrz-zumberk-u-novych-hradu/  https://www.muzeumcb.cz/navstivte-nas/pobocky/pamatnik-jana-zizky-z-trocnova/
 

Kontaktní osoba:
Hana Švejkarová
Datum zveřejnění:
7.6.2016

Sdílet na FacebookSdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

Dnes (Čtvrtek)

Dopoledne 9.00 - 12.00
Odpoledne 12.00 - 17.30

Zítra (Pátek)

9.00 - 12.00
12.00 - 17.30

Celá otevírací doba

Kalendář akcí

Nejbližší akce

18.6.2021

MUZEJNÍ NOC (Národní zahájení Festivalu muzejních nocí 2021)

Hlavní historická budova Jihočeského muzea (Dukelská 1, 370 51 České Budějovice)
18.6.2021

Trocnovské divadelní slavnosti - Na správné adrese (M. Camoletti)

Památník Jana Žižky z Trocnova (Trocnov, 373 12 Borovany)
24.6.2021

Poznávání za úplňků 2021

Hlavní budova Jihočeského muzea a Tvrz Žumberk u Nových Hradů