Program pro znevýhodněné návštěvníky Facebook Twitter Instagram

Zpívání pro radost

Koncert
Datum konání:
od: 25.6.2016 18:00
do: 25.6.2016 20:00

Místo konání:
Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích, Dukelská ulice č.1

Zveme vás do Jihočeského muzea na koncert Antikvartetu Dušana Vančury a pěveckého sboru "Zpívání pro Radost."

Pěvecký sbor pod pracovním názvem „Zpívání pro radost“ založil v Českých Budějovicích Jan Maule na podzim roku 2015 při Klubu Aktiv, organizaci, která sdružuje seniory.
Sbor čítá kolem 20 zpěváků s různými pěveckými zkušenostmi a hlavně s velkou chutí zpívat. Na tomto koncertě představí písně, které se do té doby naučili. Nakonec si obě tělesa zazpívají společnou píseň.

Vokální soubor ANTIKVARTET byl založen již v roce 1962 Dušanem Vančurou v mateřském lůně pražského Vysokoškolského uměleckého souboru. Činnost skupiny byla brzy přerušena, neboť po krátké době část členů přešla do Spirituál kvintetu, kam se později vnutil i sám zakladatel (dalšími členy původní sestavy byli ještě Vlastimil Marhoul, Oldřich Ortinský a Rudolf Vespalec). Po padesáti letech nečinnosti byl ANTIKVARTET na podzim roku 2013 znovu založen původním zakladatelem pod původním jménem a stal se tak vlastně – s jistou nadsázkou – druhou nejstarší skupinou u nás. Přesto je na české hudební scéně naprostým nováčkem a teprve si buduje svůj repertoár, který sahá od klasické čtyřhlasé sborové literatury až k lidovým písním a ke spirituálům, které zpívá převážně ve vlastních úpravách a s vlastními texty.

zdroj: http://www.antikvartet.cz/index.php
 

Kontaktní osoba:
Hana Švejkarová
Datum zveřejnění:
14.6.2016

Sdílet na FacebookSdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

Dnes (Sobota)

Dopoledne 9.00 - 12.00
Odpoledne 12.00 - 17.30

Zítra (Neděle)

9.00 - 12.00
12.00 - 17.30

Celá otevírací doba

Kalendář akcí