Program pro znevýhodněné návštěvníky Facebook Twitter Instagram

Zpívat je zdravé - hlasová dílna

tvůrčí dílny
Datum konání:
od: 12.10.2019 09:30
do: 12.10.2019 17:30

Místo konání:
Historická budova Jihočeského muzea v Českých Budějovicích, Dukelská 1

Artekruhy a Vícehlasé zpívání Vás zvou na Hlasovou dílnu do Jihočeského muzea, kterou povede Zdeněk Houra z plzeňského souboru Schola cantorum. Dílna je tématicky zaměřená na uvolnění a rozeznění hlasu. Zpívat se budou jednoduché texty a melodie z různých kulturních tradic (křesťanské, židovské, arabské, havajské, domorodé a také různé legrační písně).


INFORMACE OD POŘADATELŮ AKCE ( www.artekruhy.cz / www.houry.cz )

Dílny se pravidelně konají v Plzni. V Českých Budějovicích jsme se sešli poprvé letos v květnu a protože akce byla úspěšná, rádi bychom ji zopakovali. Nejedná se o koncert s pasivní účastí diváků, zpívají všichni zúčastnění, předchozí pěvecká zkušenost není nutná. Zdeněk nás vždy u každé písně naučí jednotlivé hlasy, rukou ukazuje tóny, když se ztrácíme. Během chvíle vytvoříme překrásnou a vyživující souhru melodií.

Mužské hlasy jsou tak krásné! Milí muži, potřebujeme sílu a krásu Vašich hlasů, přijďte si zazpívat. Sejdeme se v sobotu 12. října v 9.30 hodin v Barokním sále hlavní historické budovy Jihočeského muzea v 1. patře (Dukelská 242/1, České Budějovice). Přestávka na oběd a odpočinutí hlasivek bude přibližně od 12.30 do 14.30 hod, společný den zakončíme v 17.30 hod.

V přísálí je malá kuchyňka, kde si můžeme uvařit čaj nebo kávu z vlastních surovin, případně si s sebou vezměte malou svačinku, na oběd se rozejdeme do místních restaurací.

Příspěvek na pronájem prostoru a lektorné je 500 Kč - vybereme jej na místě před zahájením akce. Budete velmi laskaví, dáte-li mi vědět, že s Vámi mohu předběžně počítat. Společné zpívání je zážitek, kterým můžete obohatit, obdarovat a překvapit své blízké - napište si o poukaz.
 

  • e-mail: vladka.markova@gmail.com, telefon: +420 606 242 630

Kontaktní osoba:
Tomáš Svoboda
Datum zveřejnění:
10.9.2019

Sdílet na FacebookSdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

Dnes (Čtvrtek)

Dopoledne 9.00 - 12.00
Odpoledne 12.00 - 17.30

Zítra (Pátek)

9.00 - 12.00
12.00 - 17.30

Celá otevírací doba

Kalendář akcí

 

Pobočky

Historická budova Jihočeského muzea Historická budova Jihočeského muzea Muzeum koněspřežky Muzeum koněspřežky Tvrz Žumberk u Nových Hradů Tvrz Žumberk u Nových Hradů Památník Jana Žižky z Trocnova Památník Jana Žižky z Trocnova