Program pro znevýhodněné návštěvníky Facebook Twitter Instagram

Zpívat je zdravé - hlasová dílna

tvůrčí dílny
Datum konání:
od: 12.10.2019 09:30
do: 12.10.2019 17:30

Místo konání:
Historická budova Jihočeského muzea v Českých Budějovicích, Dukelská 1

Artekruhy a Vícehlasé zpívání Vás zvou na Hlasovou dílnu do Jihočeského muzea, kterou povede Zdeněk Houra z plzeňského souboru Schola cantorum. Dílna je tématicky zaměřená na uvolnění a rozeznění hlasu. Zpívat se budou jednoduché texty a melodie z různých kulturních tradic (křesťanské, židovské, arabské, havajské, domorodé a také různé legrační písně).


INFORMACE OD POŘADATELŮ AKCE ( www.artekruhy.cz / www.houry.cz )

Dílny se pravidelně konají v Plzni. V Českých Budějovicích jsme se sešli poprvé letos v květnu a protože akce byla úspěšná, rádi bychom ji zopakovali. Nejedná se o koncert s pasivní účastí diváků, zpívají všichni zúčastnění, předchozí pěvecká zkušenost není nutná. Zdeněk nás vždy u každé písně naučí jednotlivé hlasy, rukou ukazuje tóny, když se ztrácíme. Během chvíle vytvoříme překrásnou a vyživující souhru melodií.

Mužské hlasy jsou tak krásné! Milí muži, potřebujeme sílu a krásu Vašich hlasů, přijďte si zazpívat. Sejdeme se v sobotu 12. října v 9.30 hodin v Barokním sále hlavní historické budovy Jihočeského muzea v 1. patře (Dukelská 242/1, České Budějovice). Přestávka na oběd a odpočinutí hlasivek bude přibližně od 12.30 do 14.30 hod, společný den zakončíme v 17.30 hod.

V přísálí je malá kuchyňka, kde si můžeme uvařit čaj nebo kávu z vlastních surovin, případně si s sebou vezměte malou svačinku, na oběd se rozejdeme do místních restaurací.

Příspěvek na pronájem prostoru a lektorné je 500 Kč - vybereme jej na místě před zahájením akce. Budete velmi laskaví, dáte-li mi vědět, že s Vámi mohu předběžně počítat. Společné zpívání je zážitek, kterým můžete obohatit, obdarovat a překvapit své blízké - napište si o poukaz.
 

  • e-mail: vladka.markova@gmail.com, telefon: +420 606 242 630

Kontaktní osoba:
Tomáš Svoboda
Datum zveřejnění:
10.9.2019

Sdílet na FacebookSdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

Dnes (Neděle)

Dopoledne 9.00 - 12.00
Odpoledne 12.00 - 17.30

Zítra (Pondělí)

zavřeno

Celá otevírací doba

Kalendář akcí

Nejbližší akce

3.10.2023

Houby mykologicky zajímavých lokalit na Táborsku (fotografická výstava)

Hlavní budova Jihočeského muzea (Dukelská 1, 370 01 České Budějovice)
 

Pobočky

Historická budova Jihočeského muzea Historická budova Jihočeského muzea Muzeum koněspřežky Muzeum koněspřežky Tvrz Žumberk u Nových Hradů Tvrz Žumberk u Nových Hradů Památník Jana Žižky z Trocnova Památník Jana Žižky z Trocnova