Program pro znevýhodněné návštěvníky Facebook Twitter Instagram

Rajská Polynésie - cestopisná přednáška s ukázkami tance

Přednáška
Datum konání:
29.1.2020 18:00

Místo konání:
Historická budova Jihočeského muzea v Českých Budějovicích, Dukelská 1

Slávka Chrpová, šéfredaktorka časopisu Cykloturistika, se v multimediální projekci ohlédne za cestou se skládacím kolem do Francouzské Polynésie, kterou podnikla společně s cestovatelkou Ludmilou Rumlovou. Řeč bude o Tahiti a dalších šesti ostrovech – zelené a rozeklané Raiatee, vanilkovém ostrově Tahaa, turisty okupované Bora-Boře, panenském a rustikálním Huahine a nejmenším a nejzápadnějším Maupiti.

FACEBOOK UDÁLOST ZDE.

Jeden z ostrovů v překladu znamená „vagina“, jiný zahrnuje místo Taputapuatea, které může fungovat jako dokonalé zvukomalebné slovo pro celé srdce Tichomoří, jak se někdy Francouzské Polynésii říká. Jsou opravdu polynéské ostrovy posledním rájem na světě, jak o tom píše ve své knize Miloslav Stingl? Jaké jsou výhody cestování na skládacích kolech? Jak to vypadá, když se k ostrovům blíží tsunami a probíhá evakuace? Co měla cesta společného s tzv. ebicyklisty, Jiřím Gryagrem a Milanem Rastislavem Štefánikem? Jaké krásy nabízí jižní obloha? Jaké tance předvádějí domorodci?Těšit se můžete na multimediální projekci – fotky s hudbou a komentářem, kombinace videa s hudbou, video rozhovory nebo animace map polynéských ostrovů. Uvidíte rovněž ukázky působivého tance otea.

Akce se koná ve středu 29. ledna 2020 od 18 hodin v přednáškovém sále hlavní historické budovy Jihočeského muzea v Českých Budějovicích (Dukelská 1, 370 51 České Budějovice).

VSTUPNÉ

  • základní: 50 Kč
  • snížené: 25 Kč.

Předprodej vstupenek již nyní na recepci Jihočeského muzea.

Kontaktní osoba:
Tomáš Svoboda
Datum zveřejnění:
6.1.2020

Sdílet na FacebookSdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

Dnes (Čtvrtek)

Dopoledne 9.00 - 12.00
Odpoledne 12.00 - 17.30

Zítra (Pátek)

9.00 - 12.00
12.00 - 17.30

Celá otevírací doba

Kalendář akcí

Nejbližší akce

20.4.2024

Mezinárodní den památek 2024

České Budějovice
25.4.2024

Edukační dílny (Jan Žižka na jihu Čech 600 let) - Diadém, růženec

Hlavní budova Jihočeského muzea (Dukelská 1, 370 01 České Budějovice)
 

Pobočky

Historická budova Jihočeského muzea Historická budova Jihočeského muzea Muzeum koněspřežky Muzeum koněspřežky Tvrz Žumberk u Nových Hradů Tvrz Žumberk u Nových Hradů Památník Jana Žižky z Trocnova Památník Jana Žižky z Trocnova