Program pro znevýhodněné návštěvníky Facebook Twitter Instagram

ZRUŠENO!! Tradiční výstava hub

Výstava
Datum konání:
od: 19.10.2020
do: 22.10.2020

Místo konání:
Hlavní historická budova Jihočeského muzea (Dukelská 1, 370 51 České Budějovice)

Vážení návštěvníci, vzhledem k aktuálním opatřením vlády, která od 12. října 2020 zakazuje veřejnosti vstup do muzeí a dalších kulturních památek a s ohledem na nepříznivý růst hub v přírodě jsme bohužel nuceni letošní výstavu čerstvých hub zrušit.

NÁSLEDUJE PŮVODNÍ PŘÍSPĚVEK:

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích a Mykologický klub JčM zvou na již tradiční výstavu čerstvých plodnic hub spojenou s poradnou pro houbaře a vzdělávacím programem pro školy. Výstava je otevřena denně od pondělí 19. října 2020 do čtvrtka 22. října 2020 vždy od 9:00 do 17:30 hodin v přízemí hlavní historické budovy muzea.

UDÁLOST NA FACEBOOKU ZDE.

Pro návštěvníky výstavy jsou připraveny čerstvé plodnice aktuálně rostoucích hub s popiskami, a dále panely s texty a fotografiemi, věnované všeobecným i regionálním tématům. Během výstavy bude v provozu stálá poradna pro houbaře, vedená mykologem Jihočeského muzea a zkušenými amatérskými znalci, členy Mykologického klubu Jihočeského muzea.

Připraven je rovněž vzdělávací program „Poznej houby“ pro předem objednané školní třídy (od mateřských až po střední školy) a prezentace mykologa (vhodné zejména pro žáky gymnázií) na témata:

  1. Houby, jejich různorodost a role v ekosystémech
  2. Ochrana hub v České republice
  3. Jedovaté houby rostoucí v jižních Čechách.

Pro žáky MŠ i ZŠ je připraven edukační program s pracovními listy. Žáci si prohlédnou živé plodnice hub a poté je čeká praktická interaktivní část zakončená výtvarnou aktivitou. Pro SŠ je možné zajistit odborné přednášky i komentované prohlídky s mykologem. Objednávky vzdělávacího programu zasílejte na mail: faktor@muzeumcb.cz nebo vyplňte online formulář na našem webu v sekci Vzdělávání ZDE.

Jsou vítány donášky plodnic hub na výstavu ze strany jejích návštěvníků. Nejen během trvání výstavy lze zakoupit na recepci muzea i speciální karetní hru kvarteto "Houby v jižních Čechách". Prodejní cena: 80 Kč.

Realizace výstavy je podmíněna dostatečným růstem hub v přírodě. V opačném případě se výstava ruší. Sledujte náš web a sociální sítě pro aktuální informace.

Souběžně s tradiční výstavou čerstvých hub bude v přilehlé chodbě probíhat i fotografická výstava „Houby Blanského lesa a jižního Předšumaví“ - více ZDE, která je přístupná od 3. 10. do 1. 11. 2020.

Kontaktní osoba:
Tomáš Svoboda
sekce:
Výstavy
Datum zveřejnění:
18.9.2020

Sdílet na FacebookSdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

Dnes (Neděle)

Dopoledne Zavřeno
Odpoledne Zavřeno

Zítra (Pondělí)

zavřeno

Celá otevírací doba

Kalendář akcí

Nejbližší akce

1.5.2021

Řemesla pod Novohradskými horami

Tvrz Žumberk u Nových Hradů (374 01 Trhové Sviny)