Program pro znevýhodněné návštěvníky Facebook Twitter Instagram

ZRUŠENO!! Tradiční výstava hub

Výstava
Datum konání:
od: 19.10.2020
do: 22.10.2020

Místo konání:
Hlavní historická budova Jihočeského muzea (Dukelská 1, 370 51 České Budějovice)

Vážení návštěvníci, vzhledem k aktuálním opatřením vlády, která od 12. října 2020 zakazuje veřejnosti vstup do muzeí a dalších kulturních památek a s ohledem na nepříznivý růst hub v přírodě jsme bohužel nuceni letošní výstavu čerstvých hub zrušit.

NÁSLEDUJE PŮVODNÍ PŘÍSPĚVEK:

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích a Mykologický klub JčM zvou na již tradiční výstavu čerstvých plodnic hub spojenou s poradnou pro houbaře a vzdělávacím programem pro školy. Výstava je otevřena denně od pondělí 19. října 2020 do čtvrtka 22. října 2020 vždy od 9:00 do 17:30 hodin v přízemí hlavní historické budovy muzea.

UDÁLOST NA FACEBOOKU ZDE.

Pro návštěvníky výstavy jsou připraveny čerstvé plodnice aktuálně rostoucích hub s popiskami, a dále panely s texty a fotografiemi, věnované všeobecným i regionálním tématům. Během výstavy bude v provozu stálá poradna pro houbaře, vedená mykologem Jihočeského muzea a zkušenými amatérskými znalci, členy Mykologického klubu Jihočeského muzea.

Připraven je rovněž vzdělávací program „Poznej houby“ pro předem objednané školní třídy (od mateřských až po střední školy) a prezentace mykologa (vhodné zejména pro žáky gymnázií) na témata:

  1. Houby, jejich různorodost a role v ekosystémech
  2. Ochrana hub v České republice
  3. Jedovaté houby rostoucí v jižních Čechách.

Pro žáky MŠ i ZŠ je připraven edukační program s pracovními listy. Žáci si prohlédnou živé plodnice hub a poté je čeká praktická interaktivní část zakončená výtvarnou aktivitou. Pro SŠ je možné zajistit odborné přednášky i komentované prohlídky s mykologem. Objednávky vzdělávacího programu zasílejte na mail: faktor@muzeumcb.cz nebo vyplňte online formulář na našem webu v sekci Vzdělávání ZDE.

Jsou vítány donášky plodnic hub na výstavu ze strany jejích návštěvníků. Nejen během trvání výstavy lze zakoupit na recepci muzea i speciální karetní hru kvarteto "Houby v jižních Čechách". Prodejní cena: 80 Kč.

Realizace výstavy je podmíněna dostatečným růstem hub v přírodě. V opačném případě se výstava ruší. Sledujte náš web a sociální sítě pro aktuální informace.

Souběžně s tradiční výstavou čerstvých hub bude v přilehlé chodbě probíhat i fotografická výstava „Houby Blanského lesa a jižního Předšumaví“ - více ZDE, která je přístupná od 3. 10. do 1. 11. 2020.

Kontaktní osoba:
Tomáš Svoboda
sekce:
Výstavy
Datum zveřejnění:
18.9.2020

Sdílet na FacebookSdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

Dnes (Středa)

Dopoledne 9.00 - 12.00
Odpoledne 12.00 - 17.30

Zítra (Čtvrtek)

9.00 - 12.00
12.00 - 17.30

Celá otevírací doba

Kalendář akcí

Nejbližší akce

5.11.2021

Srdečné pozdravy z Budějovic. Město na pohlednicích v letech 1895 - 1939.

Hlavní budova Jihočeského muzea (Dukelská 1, 370 51 České Budějovice)