Čas války na přelomu 14. a 15. století

Druhý interaktivní edukační program Archeoskanzenu Trocnov

Program přibližující vojenství předhusitského období v areálu zemanského dvorce Archeoskanzenu Trocnov. Návštěvníci se mohou seznámit doslova na vlastní kůži s tím, jak se bojovalo v Čechách před husitskými válkami za vlády Václava IV. Jak vypadal život vojáka, žoldnéře či lapky na zemanském dvorci na přelomu 14. a 15. století? Praktické úkoly doplňují bohatě ilustrované brožury, tablety a pracovní listy. Vhodné pro I. a II. stupeň ZŠ, SŠ a zájmové skupiny.

Program vznikl za přispění projektu ATCZ59 Mezinárodní kulturní platforma I-CULT, který byl financován z programu přeshraniční spolupráce INTERREG V-A Rakousko – Česká republika.

Odborný pracovník: Mgr. Lukáš Faktor, Mgr. Andrea Vanderková
Vzdělávací oblast: Člověk a jeho svět, Člověk a společnost
Začátky programů: dle otevírací doby pobočky muzea
Celková délka programu: 90 minut
Cena: 30 Kč/osoba (pedagogický doprovod zdarma)
Objednávka edukačního programu: ZDE

Výtvarné potřeby pro edukační činnost dodává společnost KOH-I-NOOR HARDTMUTH, a.s., která je výhradním dodavatelem pro Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích.

FaktorL
2.1.2023

Dnes (Pátek)

Zítra (Sobota)