"Život v době kamenné - první zemědělci"

Edukační program

Projekt "Archeologické muzejní kufříky" nabízí studentům jedinečnou možnost seznámit se s daným obdobím pomocí kopií nástrojů charakterizujících příslušné období.

Díky interaktivnímu edukačnímu programu si studenti osvojí poznatky z doby prvních zemědělců. Při programu je využíván Archeologický muzejní kufřík, který ukrývá množství kopií pravěkých nástrojů, šperky či oděvy, na které si studenti mohou sáhnout.

Při programu se dozvíte:

◾Proč se lidé usadili a začali si stavět pevná obydlí.

◾Jak vyráběli nástroje či keramiku.

◾Jak se lidé oblékali.

...a mnoho dalších zajímavostí.

Odborný pracovník: Mgr. Lukáš Faktor
Vzdělávací oblast: Dějepis
Místo konání: Historická budova Jihočeského muzea, Dukelská 1 nebo u Vás ve škole
Začátky programů: dle otevírací doby muzea
Celková délka programu: 60 minut
Cena: 30 Kč/student při programu v muzeu nebo 50 Kč/student při programu ve škole (pedagogický doprovod zdarma)
Objednávka edukačního programu ZDE

Projekt finančně podpořila Nadace ČEZ.

Edukační pracoviště + Centrum interaktivního vzdělávání
4.8.2015

Dnes (Neděle)

Zítra (Pondělí)