„Život v době římské – neklidné sousedství“

Edukační program

Projekt "Muzejní kufříky II." nabízí studentům jedinečnou možnost seznámit se s daným obdobím pomocí kopií nástrojů, zbraní a oděvů charakterizujících příslušné období. Program doplňují prezentace a pracovní listy.

Díky interaktivnímu edukačnímu programu si studenti osvojí poznatky z římského období.  Při programu je využíván Muzejní kufřík, který ukrývá množství kopií nástrojů, zbraní, předmětů denní potřeby či oděvy, na které si studenti mohou sáhnout, reálně je vyzkoušet.

Při programu se studenti seznámí:

• se způsoby řemeslné výroby a hospodařením
  • s přelomovými dějinnými událostmi
  • s písemnými prameny pro naše území
  • s podobou oděvů tohoto období
  • s aktuálními archeologickými poznatky

...a mnoho dalších zajímavostí.

Odborný pracovník: Mgr. Lukáš Faktor
Vzdělávací oblast: Dějepis
Místo konání: Historická budova Jihočeského muzea, Dukelská 1 nebo u Vás ve škole
Začátky programů: dle otevírací doby muzea
Celková délka programu: 60 minut
Cena: 30 Kč/student při programu v muzeu nebo 50 Kč/student při programu ve škole (pedagogický doprovod zdarma)
Objednávka edukačního programu ZDE

Projekt finančně podpořila Nadace ČEZ.

Edukační pracoviště + Centrum interaktivního vzdělávání
4.8.2015

Dnes (Středa)

Zítra (Čtvrtek)