VzděláváníAktuální nabídkaZákladní školy"Život v době bronzové - využívání prvních kovů"

"Život v době bronzové - využívání prvních kovů"

Edukační program

Projekt "Archeologické muzejní kufříky" nabízí žákům jedinečnou možnost seznámit se s daným obdobím pomocí kopií nástrojů charakterizujících příslušné období.

Díky interaktivnímu edukačnímu programu si žáci osvojí poznatky z doby bronzové. Při programu je využíván Archeologický muzejní kufřík, který ukrývá množství kopií bronzových nástrojů, šperky či oděvy, na které si  žáci mohou sáhnout. Program doplňují pracovní listy s malou výtvarnou aktivitou.

Program je vhodný pro I. a II stupeň ZŠ.

Při programu se dozvíte:

• Z čeho vznikne bronz.
  • Jak se odlévaly bronzové předměty.
  • Co to je depot.
  • Jaká byla první předmincovní platidla.
  • Jaké textilní materiály se používaly.

...a mnoho dalších zajímavostí.

Projekt finančně podpořila Nadace ČEZ.

Odborný pracovník: Mgr. Lukáš Faktor
Vzdělávací oblast: Člověk a jeho svět, Člověk a společnost
Místo konání: Historická budova Jihočeského muzea, Dukelská 1 nebo u Vás ve škole
Začátky programů: dle otevírací doby muzea